„Připravujeme smlouvu o partnerství s krajem," potvrdil starosta Chebu Petr Navrátil. Rád by se se zástupci kraje sešel ještě do prázdnin. Hlavním bodem jednání by měly být pozemky mezi kruhovým objezdem u průmyslového parku a 'Ypsilonkou' směrem na pískovnu. Podle starosty zajímá město přes sto hektarů pozemků. A ty vlasní právě kraj.

„V současné době na nich hospodaří školní statek," podotkl starosta s tím, že by to jeho práci ohrozit nemělo. V úvahu totiž připadá například výměna pozemků. Tato další etapa průmyslového parku by zde mohla začít vznikat v horizontu tří let.

Už v srpnu by ale mělo být hotové zasíťování další části parku.

„Rada města schválila, abychom na volných pozemcích spolupracovali s firmou Accolade," potvrdil starosta. Město tak bude mít podle jeho slov v developerské společnosti strategického partnera, který jí bude pomáhat v hledání investorů. Nabízet by měla místa ve třetí etapě parku, ale také plochu po firmě Eberspächer. Ta měla v parku již rezervovanou část, nakonec ale bude svůj závod stavět v Polsku.

První etapa průmyslového parku o rozloze 45 hektarů je již zcela zaplněná a působí v nich 13 investorů, kteří celkem zaměstnávají asi tisícovku lidí. Jde například o Playmobil CZ, JSP International nebo třeba Ondálek Baby Shop.

Zcela je obsazena i druhá etapa. Těchto 30 hektarů patří dvěma investorům, a to Deufol a Accolade Reality.

Třetí etapa o rozloze 12,5 hektarů na své nové majitele teprve čeká.