Dlouhý seznam přehledu větších akcí, které mají být realizovány v roce 2024, má na stole starosta Jan Vrba (ANO). A k tomu ještě další, které jsou sice pod čarou, ale město doufá, alespoň část se z nich podaří realizovat. A do čeho a kam Cheb desítky milionů nasměruje?

"V plánu je další etapa rekonstrukce Lesní ulice 27 milionů či rekonstrukce vnitrobloku mezi ulicemi Hradební a Dlouhá za 30 milionů," uvedla Simona Liptáková, chebská mluvčí. Miliony korun půjdou i do oprav havarijních stavů na školních budovách, na něž Cheb v rozpočtu vyčlenil 25,3 milionů.

Cheb má ale v plánu i dotační projekty, a to nové výukové prostory na 3., 5. a 6. ZŠ za přibližně 100 milionů, rekonstrukce poškozené části střechy Dominikánského kláštera si vyžádá 8,5 milionů a oprava Amerického mostu je naplánována za 18 milionů.

Hotel Thermal.
Thermal buduje nové casino. S venkovní plochou před hotelem má velké plány

Ani na kulturu v Chebu příští rok nezapomenou. "V plánu je rekonstrukce stropu v Městské knihovně, a to včetně instalace výtahu za sedm milionů, obnova další části opevnění hradu za 14 milionů či rekonstrukce hradních Šancí za 6,5 milionu," doplnila mluvčí Liptáková.

Instalace fotovoltaiky na 6. Základní škole vyjde Cheb na 6,5 milionu a 27,5 milionů půjdou do velkoplošných oprav a výsprav komunikací.

Cheb by ale peněz na modernizaci a opravy potřeboval více peněz. Ty zatím nemá, přesto si připravil jejich přehled, a zatím jsou takzvaně ´pod čarou´. Podle mluvčí Liptákové se budou realizovat v případě příznivého rozvoje rozpočtu či při úspěšném získání dotace.

A které akce to jsou? Zastřešení malé ledové plochy zimního stadionu za 22,5 milionu, rekonstrukce křižovatky Zemědělská – Blanická za 23 milionu, cyklostezka v Pobřežní ulici, jejíž výstavba je odhadnuta na 17 milionů či rekonstrukce mostu ve Slapanech za 15 milionů.