Už jen několik dnů mají žáci a studenti škol na Chebsku šanci nominovat svého oblíbeného kantora na titul Zlatý Ámos. Uzávěrka přihlášek do patnáctého ročníku soutěže o nejoblíbenějšího učitele České republiky je totiž 31. prosince 2007. Kdo tedy nepošle přihlášku do konce letošního roku, nemá v patnáctém ročníku ankety naději na výhru.

„Rozhodování, zda přihlášku podepsat či nikoli, nebylo jednoduché,“ vzpomíná Libor Sládek, Zlatý Ámos roku 2000, na chvíli, kdy mu žási přinesli přihlášku se stovkou svých podpisů. „Teprve později jsem si uvědomil, že tato anketa smysl určitě má.“
Také současný držitel tohoto ocenění, osmdesátiletý Ivan Sedlák, věděl, že nemůže zklamat žáky, kteří ho nominovali. „Jsem na studenty tvrdý, jsem na ně náročný, nic jim neodpustím, nic jim neprominu a žádné švindlíky nestrpím. Přesto jsem byl nominován,“ řekl. muž, který dětem předává své znalosti a zkušenosti už více než padesát let.

„Z Chebska nám zatím žádná přihláška nedošla,“ informoval ředitel ankety Slávek Hrzal. „Ale stále ještě čekáme. Podle mých zkušeností se nejvíc přihlášek u nás objeví právě v období mezi vánočními a novoročními svátky. Je to asi takový náš národní sport, nechat všechno na poslední chvíli.“
V lednu a v únoru příštího roku se uskuteční regionální kola ankety, začátkem března je plánováno semifinále a na Den učitelů, 28. března, bude se nejoblíbenější kantor roku 2008 ujme vlády.