Parkovací automaty se v Chebu často nacházejí v blízkosti úřadů, či míst, ve kterých se odehrávají důležité schůzky. Mnoho lidí již na vlastní kůži zažilo situaci, že vhodili do automatu peníze, ale lístek zůstal uvnitř.

„V pondělí kolem poledne jsem zaparkoval na placeném parkovišti vedle chebské Delvity,“ popisoval situaci jeden z poškozených, Josef Černý z Chebu. „Na lístek z parkovacího automatu jsem ale čekal marně. A ještě k tomu mi ani nevrátil peníze. Nelíbí se mi to. Když už musím za parkování zaplatit, nechci se starat o to, který automat je právě v provozu,“ zlobil se. „Jsem opravdu pracovně vytížený. Kdybych měl času na rozdávání, tak rovnou chodím pěšky a neparkuji v centru. Nemohu si kvůli automatu dovolit přijít na jednání pozdě,“ láteřil.

Chebské technické služby (Chetes), které parkovací automaty v Chebu spravují, o problémech vědí.

„V minulosti byly s automatem, který v těchto místech fungoval, časté potíže,“ sdělil provozní náměstek Chetes Zdeněk Pavlík. „Na konci měsíce října jsme proto tento přístroj vyměnili za ten, který se nacházel v u chebského muzea. Výměna byla možná proto, že ten je velice málo vytížený.“ Od té doby se sám stroj porouchal pouze jednou. „Další opravy, které musíme provádět nejsou způsobené jeho technickým stavem,“ vysvětli náměstek. Problémem je totiž fakt, že s ním stále lidé neumějí zacházet. „Automat se může zaseknout například v případě, že tam lidé hodí jinou minci, než je na panelu nakresleno. Na něm je také uvedeno, na jakém čísle mohou lidé poruchu nahlásit,“ dodal.

Ti, kteří jásají, že při nefunkčním automatu nemusejí platit za zaparkování svého plechového miláčka, se radují předčasně.
„Pokud se dotyčný prokáže, že automat nefunguje, pokutován samozřejmě nebude,“ uvedl ředitel chebských městských policistů Jiří Šmolík. „Na to máme kontrolní minci,“ sdělil ředitel. Vzápětí ale dodal, že další nejbližší automaty bývá šedesát metrů daleko. Proto není problém, vzít si lístek tam. „Pokud my sami objevíme, že parkovací automat nefunguje, samozřejmě to také nahlásíme.“