Třídění odpadu se v Chebu ujalo. Díky tomu se v tamních domácnostech daří získávat stále víc druhotných surovin, které mohou být použity k recyklaci.
„Zatímco v roce 2003 lidé vytřídili 215 tun papíru, skla a plastů, vloni už to byl dvojnásobek, tedy 449 tun,“ řekl Martin Dvořák z odboru komunálního hospodářství chebské radnice. Největším nárůstem se přitom může chlubit sběr starého skla. V této komoditě se z původních dvaačtyřiceti tun v roce 2003 vyšplhalo za tři roky celkové množství sebraných střepů až na téměř trojnásobek, tedy na sto dvacet jednu tunu. Papíru se vloni v chebských ulicích sebralo oproti roku 2003 dvojnásobné množství, tedy 246 tun a nejmenší nárůst zaznamenala radnice u plastů. Těch se vloni podařilo ve sběrných nádobách shromáždit jen 82 tun, což je jen o třicet tun více, než v roce 2003.

„Určitě to má smysl. Jen mi vadí, že nádoba na plasty je hned plná. Možná je to tím, že lidé staré pet lahve nesešlapávají. Pak nezbývá, než nechat igelitku se sběrem ležet u kontejneru, nebo se přemoci a vytříděný plast vyhodit do obyčejné popelnice,“ postěžoval si Jan Kopecký z Chebu.⋌(jd)