Paintball aréna Střížov ožila. Chebští městští policisté společně s paintballovým týmem Skalkajda uspořádali branný den pro děti ze 6. Základní školy v Chebu.

„Bylo to moc pěkné,“ pochvalovala si devítiletá Kačka Bezvodová z Chebu. „Bylo skvělý, že jsme si mohli zkusit zastřílet z paintballových pistolí,“ dodala.
„Branný den se takto koná již podruhé,“ řekl jeden z organizátorů Tomáš Pucholt. „Minulý rok se zúčastnili žáci z chebské Americké školy. Vždy jsme takovým akcím naklonění.“ A nejen na konci školního roku.

A bylo se opravdu na co dívat. Paintballový tým Skalkajda předvedl hned několik bojů. Hráči vždy vysvětlili pravidla, která musejí dodržovat, aby se nezranili. Děti se ale bát nemusely – ty byly za ochrannou sítí.

Po bojích přišli na řadu chebští hasiči, kteří ukázali, jak vyprošťují zraněného člověka z havarovaného vozidla. Poté ale přiběhl 'žhář' a hasiči se mohli pochlubit, jak rychle zvládnou uhasit hořící auto. Aplaus hasiče neminul.

I když byl den volný, školáci se také ve Střížově procvičili. Pracovníci Chebských technických služeb přivezli dopravní značky. A na žácích bylo, aby je poznali a vysvětlili jejich funkci. Když to zvládli, podívali se na zametací stroj, který do areálu také dorazil.

Organizátoři byli s akcí spokojení. „Děti jsou skvělými diváky,“ řekl Tomáš Pucholt. „Už teď se těšíme, až budeme pro školy dělat něco dalšího.“ Konec si školáci užili u ohně. Čekala na ně totiž plná bedna buřtů na opečení.