VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Školy v regionu se předhání v získávání budoucích žáků

Cheb - Střední školy se předhánějí ve svých nabídkách. Rodiče a školáci z devátých tříd mají z čeho vybírat. Burzy se letos účastní více škol, než v minulých letech

8.11.2008
SDÍLEJ:

BOJ O STUDENTY! Školy z regionu bojují o studenty také na Burze škol. Tu každoročně pořádá chebský úřad práce. Střední integrovaná škola (ISŠ) v Chebu se zde představuje také. Dívky vždy zaujmou práce kadeřnic, které již ISŠ navštěvují. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Tradiční podzimní Burzu škol připravil pro rodiče žáků devátých tříd chebský Úřad práce (ÚP). Stejně jako v posledních letech se konala v hale chebské Lokomotivy. Tentokrát se jí zúčastnila řada škol ze širokého okolí.

„Celkem se na burze představuje šestnáct škol z Chebska, ale také z okolních regionů,“ uvedla Jitka Ernestová z chebského Úřadu práce.
O tradiční akci se dozvěděli všichni výchovní poradci na školách už začátkem září, aby se na ni dokázali s předstihem připravit. Školy neměly s účastí spojené žádné zbytečné náklady.
„Nájem haly i spotřebovanou energii zaplatil úřad práce,“ poznamenala Ernestová.

Hned ráno praskala hala Lokomotivy doslova ve švech. Desítky dnešních deváťáků se přišly porozhlédnout po nabídkách nejrůznějších škol. Někteří školáci přišli s rodiči, jiní se na burzu vypravili spolu se svými učiteli.
Například z Lázní Kynžvartu přijelo na burzu hned devět deváťáků. „Naši žáci mají velký zájem o studium na Hotelové škole v Mariánských Lázních,“ poznamenala učitelka Iva Klánová z jejich doprovodu.
„Chci být kuchařem. To je obor, který má budoucnost. S výběrem mi poradila maminka. To je výborná kuchařka,“ řekl žák deváté třídy Jiří Puža z Kynžvartu.

„Hledáme nějakou školu pro dceru. Dobře se učí. Chceme, aby šla později na vysokou. Tady jsme se zastavili jen abychom se ujistili, že chebské gymnázium je dobrá volba,“ sdělila Jitka Kuncová z Chebu, která byla na burze i se svou dcerou.

O letošní ročník akce byl mezi školami velký zájem. Ten je možná také daný stále se zmenšujícím počtem žáků.

„Dětí pomalu ubývá,“ posteskl si ředitel mariánskolázeňského Gymnázia a obchodní akademie Miloslav Pelc. „Přesto si myslím, že studentů budeme mít stejně jako loni,“ dodal.

Tradičním účastníkem burzy je i drogistické učiliště z Mariánských Lázní. „Na obor prodavače bude letos jen přijímací pohovor a ne zkouška. Tu budou muset absolvovat jen zájemci o management. Aranžéry a fotografy navíc ještě čekají talentové zkoušky,“ uvedla Milada Mašková.

Rád bych se stal kuchařem. Vaření je můj koníček. Už dneska umím uvařit třeba polévku. Omáčku jsem ale zatím nezkoušel

Už dlouho uvažuji o tom, že se stanu kuchařem. Tohle rozhodnutí mi schválili i rodiče. Doma už umím udělat perfektní čínu. K buchtám mě ale zatím nepustili

O tom, že se stanu kuchařem jsem přemýšlel hodně dlouho. Informace o škole jsem si hledal i na internetu. Také jsem vyzvídal u jednoho staršího kamaráda, který se už na kuchaře učí

Narozdíl od řady svých spolužáků se chci stát obchodníkem. Myslím, že mne to bude bavit. V budoucnu bych chtěl mít vlastní prodejnu nebo dělat někde vedoucího

Chci být kuchařem. To je obor, který má budoucnost. S výběrem mi poradila maminka. To je výborná kuchařka

Autor: Petr Przeczek

Místo události:
8.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení