Zboží v hodnotě téměř čtvrt miliardy korun zadrželi celníci na Chebsku za posledního půl roku!

Mluvčí plzeňského celního ředitelství Jitka Blahutová potvrdila, že se množství zachycených padělků dovážených do České republiky z Číny stále zvyšuje. „Za první 4 měsíce letošního roku celníci zadrželi 137 tisíc kusů padělků, což je dvojnásobek oproti stejnému období loňského roku,“ uvedla mluvčí celníků.
Posledním úspěšným úlovkem tohoto týdne bylo zadržení víc než jednačtyřiceti tisíc párů obuvi. Ty do republiky také doputovaly z Číny. Celníci je našli ve třech nákladních kontejnerech.

„Zboží mělo být propuštěno na tuzemský trh. Celníci mají podezření, že se jedná u části zboží o padělky obuvi ochranných známek Armani a Adidas, a dále o padělky obuvi průmyslového vzoru společnosti Crocs, Inc. USA,“ vysvětlila Blahutová. Hodnotu zajištěného zboží stanovili na nepředstavitelných 88 milionů korun.

Chebané vidí jednoduché vysvětlení. „Celníci si na ně v poslední době hodně posvítili,“ řekl dvaačtyřicetiletý Jan z Chebu. „Trhovci žijí často jen z prodeje. Pokud jim to celníci zabaví, musí si obstarat nové zboží.“

Druhá část lidí se kloní spíš k názoru, že to způsobuje obecný trend. Z Číny se dováží většina věcí, které jsou na trhu. To z znamená, že přímou úměrou roste i počet odhalených padělků.
Před týdnem začali nepřetržitě kontrolovat celníci také chebskou tržnici M+B. Na té našli hned první den nelegální zboží, jehož cena byla vyčíslená na 23, 5 milionů korun. V současné době dohled stále trvá. Někteří trhovci již začali řádně zboží prodávat. Dozor potrvá do doby, než bude na tržnici vše v pořádku.