Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Černé skládky? Najdete je i uprostřed Chebu

Cheb - Stavební suť vyvezl vietnamský obchodník přímo do centra Chebu

12.2.2008
SDÍLEJ:

Černá skládka mezi Hypernovou a Valdštejnovou ulicí v ChebuFoto: Foto: Městská policie Cheb

Ani pokuta ve výši 50 tisíc korun neodradí některé lidi od zakládání černých skládek. Právě na ně si v poslední době posvítili chebští strážníci. A nutno říct, že tentokrát úspěšně. Díky stále lepší spolupráci s občany se jim v těchto dnech podařilo přistihnout i několik pachatelů.
„Na základě oznámení občanů jsme zjistili občana vietnamské národnosti, který založil černou skládku za Chebem směrem na Pelhřimov,“ uvedl ředitel chebských strážníků Jiří Šmolík. Strážníci také ví, kdo je původcem skládek v Tyršově ulici nebo mezi obchodním domem Hypernova a Valdštejnovou ulicí.

„V Tyršově ulici to byla majitelka bytu, která vyházela věci přímo z okna. U Valdštejnovy ulice to byl vietnamský občan, který má prodejnu v bývalé Jednotě. Vyvezl sem stavební suť,“ dodal Šmolík.

Strážníci u těchto nepořádníků mimořádně nepřistoupili k blokovým pokutám. Viníci budou mít tentokrát mnohem větší problémy. Čeká je správní řízení na odboru životního prostředí v Chebu a vietnamský obchodník bude muset leccos vysvětlovat i pracovníkům stavebního úřadu. „Jedná se o tak závažné přestupky, že bloková pokuta je málo,“ zdůraznil ředitel chebské městské policie.

„Za černou skládku mohou fyzické osoby zaplatit až 50 tisíc korun. U právnických osob se tato částka zvyšuje až na 300 tisíc korun,“ sdělila Kateřina Vébrová z odboru životního prostředí chebské radnice. Napoprvé úředníci viníkům dávají pokuty nižší. Při opakovaném přestupku ale zakladatelům černých skládek hrozí vyšší pokuty. Padesátitisícovou sumu podle dostupných informací zatím ještě nikdo nedostal.
Podle mnoha Chebanů je situace s nepořádkem v Chebu alarmující. Jako příklad často uvádějí například Evropskou ulici, která je jednou z nedůležitějších dopravních tepen města.

„Parčík pod tiskárnou na Evropské je každou chvíli plný papírových obalů a dalších odpadků. Navíc si z něho spousta lidí dělá veřejné záchodky. Často to tam vypadá ostudně. Pořádek nikdy dlouho nevydrží. Zajímalo by mne, co si o nás asi cizinci pomyslí, když tudy projíždí,“ postěžoval si Aleš Král z Chebu

Další problémy jsou podle obyvatel města třeba ve dvorních traktech některých domů v Dukelské ulici nebo okolo popelnic či kontejnerů, které jsou často přeplněné.

Chebští zastupitelé ale na svém posledním jednání schválili záměr vyvážet kontejnery s papírem a plastovými lahvemi častěji. A to i přesto, že město za tuto službu zaplatí o milion korun navíc.

Komentář k tomuto článku najdete zde:

Autor: Petr Przeczek

12.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.

Elektrické přímotopy nahradili peletami

Aš - Dřevěnými peletami se začalo topit v dalších domech v Horních Pasekách u Aše. Dosud tam v některých budovách topili lidé pomocí tepelného oleje anebo elektrickými přímotopy. Jedná se tak o další krok v postupné modernizaci bytového fondu v Horních Pasekách. Navíc tak mohou lidé i ušetřit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení