Beseda s cyklocestovateli Lucií Kovaříkovou a Michalem Jonem (na snímku vlevo) z Prahy se uskutečnila v aule Integrované střední školy v Chebu.
Lucie Kovaříková a Michal Jon jsou mladý pár, který se v roce 2001 rozhodl na čas pověsit kantořinu na hřebík, prodat byt a auto, tedy všechno, co by následující tři roky pouze zahálelo, a 1. května 2002 vyrazili z obory Hvězda na cestu na kolech všemi kontinenty. Společně dojeli na Nordkinn, přes Finsko do Ruska až na Sibiř, přes Mongolsko do Číny , Koreje a Austrálie, navštívili Nový Zéland, Severní i Jižní Ameriku, Jihoafrickou republiku a přes Švýcarsko, Francii, Německo, Rakousko a Slovensko dojeli 1. 5. 2005 do cíle: tam, kde to všechno začalo, do obory Hvězda.

Během cesty vydali tři knihy, které si čtenáři hned napoprvé oblíbili pro zajímavé vyprávění Lucky, trefné komentáře Michala a pro krásné fotografie. Čtvrtý díl dopsali a vydali již v Čechách. Doma vydrželi sotva rok a vydali se zpět tam, kde jim během cesty na krásy světa nezbyl čas: po národních parcích USA. K návratu je zlákala také Patagonie. „Nejpřátelštější a nejpohostinnější byli Mongolové,“ shodli se při poutavé rozpravě oba dobrodruzi.