Pomocnou ruku nezaměstnaným podala také společnost ČEZ. I když na Chebsko celosvětová krize ještě nedolehla plnou silou, na rozdíl od jiných částí Karlovarského kraje.

„V době, kdy celé České republice hrozí ekonomická krize, nemůže největší domácí firma zůstat stát stranou. Záleží nám na našich zákaznících i fungující ekonomice, proto přicházíme s iniciativou, která napomůže z části krizi zmírnit,“ řekl Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel ČEZ. Společnost přichází s nabídkou jak pro domácnosti, tak i pro podnikatele. Malým podnikatelům nabídne možnost posunout si splatnost záloh za elektřinu o 30 dní. Místo 12 měsíčních plateb by tak v roce 2009 zaplatili pouze 11. Dorovnání 12. platby provedou až s ročním vyúčtováním v roce 2010.

Domácnostem bude ČEZ platit pojištění plateb za elektřinu pro případ ztráty zaměstnání. Znamená to, že pokud někdo přijde o práci a přihlásí se na pracovní úřad po 1. březnu 2009, nebude muset platit tři měsíční zálohy na elektřinu. Zaplatí je za něj pojišťovna, u které mu ČEZ zaplatil pojistku. „Krize nejvíce postihne ty, kdo přijdou o zaměstnání. Proto jim chceme pomoci vytvořit si v prvních měsících po ztrátě zaměstnání finanční rezervu, která jim umožní zvládnout obtížné období,“ uvedl Daniel Beneš, výkonný ředitel ČEZ. Zákazníci si nemusí nic předem vyřizovat, pojistku za ně zařídí i zaplatí ČEZ. Přihlásit se musí pouze v případě, pokud přijdou o zaměstnání a budou chtít pojistku využít.

„Já myslím, že je to velmi vstřícný krok od elektráren, nic podobného asi nikdo nečekal. A nezaměstnaným se určitě hodí, když nebudou muset přemýšlet, kde vzít na zálohy,“ poznamenal Cheban Tomáš Břinčil.