O štědrovečerní večeři nepřijdou ani lidé bez domova. Chebská noclehárna Betlém, působící při farní charitě, pro ně opět letos chystá pohoštění.
„Tentokrát budou večeře dvě,“ uvedl Pavel Barták z Betléma. „Ta první se bude konat přibližně od 18 hodin v denním centru svaté Alžběty na Třídě Svobody. Sem můžou přijít lidé přímo z ulice,“ řekl. „Další je připravená nahoře v noclehárně Betlém. Začne v 18.30 hodin.“
Nejen jídlo ale potřebují klienti chebské noclehárny. V těchto dnech pociťuje Betlém nedostatek zimních bund, ponožek, bot a spodního prádla. To vše dámské i pánské.

„Boty nám chybí celoročně,“ poznamenala vedoucí ubytovny Alena Samuelová.
Je ale nutné, aby darované oblečení bylo nositelné. I bezdomovci jsou lidé a vyklizená skříň po babičce mnoho užitku nenadělá.
S oděvy, které se nehodí pro další využití, pak má charita problém a musí je likvidovat.
„Prosíme všechny, kteří nám chtějí něco darovat, aby bylo ošacení čisté. My nemáme možnost je nechávat prát,“ požádala Samuelová. „Lidé mohou oblečení nosit nepřetržitě přímo do Betléma,“ řekla.

„Pokud ale někdo má blíž do města, může přijít do denního centra svaté Alžběty. Tam jsme každé pondělí a středu mezi 12. a 18. hodinou,“ doplnila.