Šanci zakoupit levné oblečení a zároveň tak přispět chebské charitě dostanou obyvatelé Chebska na burze ošacení 27. června od 9 hodin.
Pořádá ji Denní centrum svaté Alžběty v sále produkčního centra Kamenná. Ceny šatstva se budou pohybovat v rozmezí od dvou do osmdesáti korun.
Sál pronajalo charitě bezplatně město Cheb.

Ošacení, obuv a další věci nosí Chebané do centra průběžně a jak uvedla vedoucí, ačkoliv není nové, je velmi zachovalé a leckdy se v Denním centru obléknou celé rodiny. Najdou se ovšem i lidé, kteří by nejraději chodili denně, proto se zavedla jistá pravidla. Žadatel o služby centra přijde s potvrzením ze sociálního odboru města Cheb, že je opravdu sociálně potřebný.

„Zároveň nabídneme zájemcům vlastnoruční obrázky klientů z azylového domu,“ uvedla vedoucí Denního centra Eva Štěpánová. „Výtěžek z prodeje použijeme na zvelebení Denního centra a na provoz,“ vysvětlila.

Oděvy, obuv, elektroniku, nádobí, hračky, dokonce i nábytek prodává charita zájemcům průběžně, ale sociálně potřební, kteří přijdou s potvrzením ze sociálního odboru, mají vše zdarma. Někteří z nich si dokonce kompletně vybavili byt.
„Na nábytek máme odbyt velký,“ poznamenala Štěpánová.

„Sklady nábytku teď máme úplně prázdné,“ dodal terénní pracovník Michal Petr. „Potřebovali bychom další. Nábytek, který máme k dispozici, a všechno ostatní, to jsou dary od lidí,“ poznamenal Michal Petr. „Lidé mohou nosit pozůstalosti, když někdo mění vybavení bytu,“ řekl. „Klidně i elektrické spotřebiče,“ přidala se Štěpánová. „Je pochopitelně lepší, když nám to přivezou, ale samozřejmě se můžeme domluvit i jinak,“ podotkl ještě Petr.
Denní centrum svaté Alžběty finančně podporuje Karlovarský kraj.