Czech Point využívají obyvatelé Chebska stále víc. Svědčí o tom třeba informace z chebského městského úřadu. „Za minulý rok zde úřednice vydaly více než 2700 výpisů z rejstříku trestů, 340 z katastru nemovitostí, přes 460 z obchodního rejstříku a 14 z živnostenského rejstříku. Od začátku roku je možné na pracovištích zjistit také stav bodového konta řidičů,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Výhody jsou jasné. „Vyhovuje mi, že na doklady nemusím čekat několik dní,“ konstatoval Martin Janeček z Chebu. „Když je na pracovišti fronta, není problém, abych si potřebné věci vyřídil v jiné budově úřadu nebo třeba na poště, kde Czech Point funguje také, “ uvedl.

Všechny dostupné služby mohou nově využívat také obyvatelé Pomezí nad Ohří. Pracoviště Czech Pointu zde pracuje od začátku února. „Byla to především iniciativa Ministerstva vnitra,“ uvedl starosta obce Ladislav Dolhý. „Na nás bylo sepsat žádost. Hned poté jsme do začátku dostali dotaci 52 tisíc korun. „Podle slov starosty je nutné, aby si lidé na službu zvykli. „Moc občanů zatím neví, že máme Czech Point také na našem úřadě.“ Je ale přesvědčený, že službu místní přivítají. Kvůli mnohým informacím museli doteď jezdit do Chebu.

Jediné, co klientům ztrpčuje život, jsou rozdílné ceny služeb. „Chtěl jsem zjistit stav bodového konta,“ popisoval Tomáš Procházka z Chebu. „Když jsem zjistil, že to stojí 100 korun, rozmyslel jsem si to.“ Na odboru dopravy, pracovišti registrace řidičů, stojí totéž jen 15 korun.