Den Země, který připadl na včerejšek, nezůstal bez povšimnutí ani v Chebu. Například jedna z chebských škol uspořádala pro své žáky a pro děti z chebských mateřských školek zábavnou akci. „Pořádáme ji v rámci Dne Země, takže je zaměřená na ekologické aktivity,“ uvedla jedna z učitelek, Eva Marešová z gymnázia.

„Udělali jsme tady stanoviště, která jsou tématicky laděná tak, že děti poznávají rostliny, živočichy, pro mateřské školy je tady zdravý životní styl, bezpečná cesta do školky a třídění odpadů, pro starší jsou tu ještě globální problémy, termíny z ekologie a další,“ řekla. „Máme i doplňkové programy a sportovní aktivity. Akci pořádáme pro celou Svobodnou chebskou školu, mateřské školy a žáky z našeho gymnázia,“ vyjmenovala. „Přijedou i žáci ze školy ve Zbůchu,“ doplnila Veronika Dubová ze Svobodné chebské školy.

Včera také začal platit dotační program Ministerstva životního prostředí Zelená úsporám. Jak funguje vysvětlovali před chebským Priorem zájemcům pracovníci ekologického občanského sdružení Acer. Na program je určeno zhruba 25 miliard korun, z toho deset miliard v letošním roce. Žádat o dotace lze až do 30. června 2012 nebo do vyčerpání peněz. Kdo chce zateplit dům či vyměnit zdroj vytápění, musí mít na to projekt od osoby oprávněné k projektování.