Sotva skončily vánoční prázdniny, nezadržitelně se blíží ty pololetní a za nimi jarní. Rodiče na Chebsku už si teď lámou hlavu, zda si brát dovolenou nebo shánět babičky na hlídání.

„O pololetních prázdninách, 30. ledna dopoledne, zveme pohyblivé děti do tělocvičny 3. Základní školy v Chebu na Zlatém vrchu na malé sportovní klání v různých netradičních disciplínách,“ uvádí na svých stránkách Dům dětí a mládeže (DDM) Sova Cheb. „Zahájení je v 10 hodin, s sebou je nutné vzít si sportovní oblečení a obuv. Předpokládaný konec je ve 12 hodin.“

Co se bude dít, upřesnila Eva Pupáková z DDM. „Je připraveno hodně stanovišť, na děti čekají nejrůznější úkoly, budou běhat, skákat, házet míčem,“ vyjmenovala.

Do Sovy ovšem mohou návštěvníci zavítat už dřív. „Tento víkend pořádáme Nocovku na motivy života starověkých Egypťanů a 24. ledna se koná výtvarná dílna,“ pozvala Pupáková. „Na tu ještě máme volná místa a uvítali bychom další účastníky,“ poznamenala. Veškeré informace získají zájemci nejen přímo v DDM, ale také na jejich internetových stránkách.

O jarních prázdninách, které budou na Chebsku od 2. do 6. března se chystá v Sově Týden plný překvapení. „Rodiče můžou děti přihlásit jen na vybrané dny. Týden bude něco podobného jako bývají příměstské tábory. Plánujeme cestu do Weidenu do bazénu, čeká nás keramická dílna a sportovní hry,“ uvedla Pupáková. „Zatím je ještě brzy, ale během týdne už nejspíš budeme mít informační letáky s programem tábora. Už jsou přichystané,“ doplnila.
Na jarní prázdniny se chystá rovněž Oblastní spolek Českého červeného kříže z Chebu. „Pořádáme další tábor v Počátkách u Kraslic,“ řekl vedoucí spolku Stanislav Fletter. „Děti se naučí základy první pomoci nejen na maskovaných figurantech. Od letošního roku s námi mohou jet už školáci od šesti let,“ sdělil. Kromě ošetřování zraněných čeká táborníky také zábava, hry a lyžování.

„My se s manželem a synem teprve rozhodujeme, jestli využijeme nějakou nabídku na jarní tábor,“ řekla Chebanka Jitka Šulcová. „Uvidíme, co si naše dítě vybere,“ dodala.