Rodiče v Chebu se zlobí. Mají pocit, že jsou hřiště u škol nedostatečně dlouho otevřená a ta veřejná jsou neudržovaná. Ratolesti si prý pak nemohou hrát a dělají nepořádek.

„Myslím, že mají děti docela málo možností, kdy si jít na hřiště hrát,“ sdělil jeden z otců, Marcel Němec z Chebu. „Ty otevírací doby jsou dost krátké. Pak není divu, že se školáci potulují po parcích a něco ničí,“ dodal.

Rodiče žádají i na diskuzním fóru města Chebu, aby se situace řešila. Jeden z diskutujících se rozčiloval, že navíc jediné veřejně přístupné hřiště svou funkci neplní – při dešti se podle něj mění spíš v bazén.

„Stav hřiště u divadla si určitě žádá řešení,“ potvrdila mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Podle sdělení z komunálního oddělení se na místě uskuteční schůzka s pracovníky stavebního odboru, kteří určí nezbytné kroky zejména k odvodnění.“ A dodala, že se ale hřiště obvykle uklízí. „Také tamní branky včetně sítí jsou nové,“ vyjmenovala. „S další dodávkou písku se zatím čeká.“ Mluvčí také vysvětlila, že jsou hřiště v areálech základních škol otevřená pro veřejnost vždy tak, jak to umožňuje rozvrh příslušné školy a zajištění správce.

Druhým problémem je podle rodičů plavecký bazén. Ten prý bývá otevřený v časech, kdy se tam mnoho lidí kvůli práci nedostane, ale o svátcích má zavřeno.

„Plavecký bazén bude podle sdělení ze společnosti Chetes o svátcích nadále uzavřen,“ sdělila mluvčí radnice Martina Kuželová. „Jeho provoz pro dva až tři návštěvníky, což se při pokusech opakovaně stalo, je finančně nevýhodný.“

Mnozí se shodují, že po otevření Aquafora ve Františkových Lázních chebský bazén téměř nevyužívají. „Do bazénu jezdíme jen s našimi dětmi,“ řekla Jana Pokorná z Chebu. „A ty baví hlavně tobogány a další podobné vymoženosti.“

Provozní doba sportovišť v Chebu *

Zařízení Provozní doba

1. ZŠ (Skalka) úterý a čtvrtek 15.30-19 h., sobota 14-18 h.
3. ZŠ (Zlatý vrch) pondělí až pátek 15-19 h., víkend 14-19 h.
4. ZŠ (Hradební) pondělí 16-18 h., úterý až pátek 16-19 h.
6. ZŠ (u bazénu) pondělí až pátek 15-19 h., víkend 14-19 h.
Dům dětí a mládeže: víkend 14-19 h. (do 31.5.), pondělí až pátek
15-19 h., víkend 14-19 h. (od 1.6.). ⋌*(platí do 30.6.)