V rámci informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání přibudou speciální informační centra pro handicapované občany. Jedno má vzniknout asi v polovině srpna i v Chebu.

Zdravotně postižení spoluobčané si budou moci vyzkoušet práci se set-top-boxem a přijít si pro radu ohledně přechodu na digitální televizní vysílání.
Dosud bylo na území České republiky pouze jedno takové středisko v Praze 5. „Koncept informačních středisek pro handicapované občany se nám osvědčil,“ uvedl Zdeněk Duspiva, národní koordinátor pro digitalizaci.

Specifické aktivity cílené na zdravotně postižené občany jsou součástí komplexní informační kampaně k přechodu na digitální televizní vysílání již od počátku roku. Patří mezi ně především speciální semináře, informační střediska, proškolování samotných osob se zdravotním postižením na školitele pro tuto cílovou skupinu.

Častá otázka

Bude možné si objednat někoho, kdo mi přijde pomoci nainstalovat set-top-box domů?

Podle technického plánu přechodu budou v oblastech fungovat techničtí asistenti, kteří se budou snažit pomoci nejprve po telefonu. Pokud to nebude dostatečné, přijedou po domluvě až k vám domů a s instalací vám pomohou. Tato služba bude výhradně pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P a bude zcela zdarma.