Již v dubnu letošního roku bude na Chebsku spuštěn druhý Multiplex digitální televize. Jedná se o označení balíčku televizních a rozhlasových programů a doplňkových služeb, které se vysílají na jednom kanále v rámci digitálního vysílání. Někteří lidé mají ještě kolem digitálního vysílání určité nejasnosti.

„Na zahrádce mám starou černobílou televizi a velmi by mě zajímalo, zda si budu muset kupovat televizi novou barevnou,“ zajímal se chebský senior František Malý z Chebu. Tyto obyvatele mluvčí Českých Radiokomunikací uklidňuje. „Lidé, kteří vlastní černobílé televize, nemusejí mít strach, že by si museli kupovat nové přístroje,“ řekla mluvčí Marie Fianová. „Pro příjem digitálního vysílání je důležitý dobrý stav příjmové soustavy. Pokud je anténní systém a set–top–box v dobrém stavu, se zobrazením digitálního vysílání na černobílých obrazovkách nebude problém,“ upřesnila Fianová.

Velký otazník visí také nad tím, zda, když budou mít lidé v bytě například tři televize, si budou muset koupit i stejný počet set–top–boxů. „Doma máme dvě televize a dozvěděl jsem se, že si budeme muset pořídit i dvě krabičky pro příjem digitálního signálu,“ řekl Josef Jadrný z Chebu. „Peněz nemáme nazbyt, tak by mě zajímalo, zda je to opravdu tak,“ zajímal se. Pro tyto občany má mluvčí špatnou zprávu. „Bohužel musím všechny zklamat. Pokud si lidé zapojí více televizorů na jeden set–top–box, mohou sledovat na obou televizích stejný program,“ uvedla mluvčí. „Pro současné sledování více programů na více televizích doporučujeme zapojit stejný počet set–top–boxů.“