Úspěšné, mezinárodně ostřílené chebské diskomažoretky ze Sportovního klubu PHOENIX, os.s., Tanečního studia Magic Dance si ještě stále užívají prodloužených prázdnin. Jejich vedoucí a hlavní trenérka Jaroslava Novotná nastoupila začátkem července na mateřskou dovolenou. Děvčata i jejich šéfka se už nemohou dočkat, až se opět dají do přípravy. Jaroslava Novotná se v rozhovoru svěřila, že se už na svoje svěřence nesmírně těší.

V souvislosti s diskomažoretkami z chebského Sportovního klubu PHOENIX, os.s. , Tanečního studia Magic Dance se stále skloňuje slovo úspěch. Vyjmenovala byste alespoň některé vaše vavříny?
Děvčata se pyšní spoustou titulů. Například třída Motýlci jsou několikanásobní Mistři Čech a Mistři ČR i vicemistři Evropy. Slečny z Motýlků I rovněž několikrát získaly titul Mistři ČR a třída Světlušek také. V neposlední řadě Berušky na své první soutěži vybojovaly bronzový Ledečský pohár a Princessky čtvrté místo v soutěži Ulita 4 Dance ve věku do deseti let. Jejich průměrný věk ovšem byl pět let.

Troufnete si odhadnout, kdy se opět dáte společně do přípravy?
Začínáme už 5. ledna 2009. Chtěla jsem tréninky zahájit v listopadu, jako u prvního potomka (Natálky), ale rozhodla jsem se, že si těch svých dětiček ještě užiju. Malá jde v září do školy, tak si myslím, že je to oprávněné a navíc Dominik je správný chlap, který chce pořád papat. Takže by to nebylo reálné. Ovšem se nic nemění na tom, že se mi po všech stýská a že se neuvěřitelně těším. A soutěže? Samozřejmě je plánuji, ale ne v takovém rozsahu jako například v loňském roce. Myslím si, že soutěže nejsou tím nejhlavnějším v našem tanečním studiu, i když úspěchy jsou nádherné. Mě jde především o to, aby se děti něco naučily, ať už je to mažoretkové umění, show dance a nebo základy společenského chování. Chtěla bych zase připravit velkou akci pro veřejnost. Nyní opět v trošku jiném stylu, než ta předešlá v pohádkovém duchu. Tak doufejme, že se to podaří.

Kolik děvčat, případně chlapců, se vás vlastně nemůže dočkat? Jak jsou staré a v jakých třídách? Nemáte obavy, že v přestávce holky vše zapomněly?
Když jsem odcházela na mateřskou dovolenou, bylo dětí přibližně 160. Doufám, že dokázaly čekat a v lednu je všechny uvidím. Jsem optimista, možná, že se někdo přihlásil jinam, ale myslím, že to nebude až tak kritické. Navíc už mám další nové členy přihlášené. Veškeré info i přihlášky k nám máme na internetových stránkách www. skphoenix.euweb.cz. Do konce listopadu jsou k nám dveře otevřené. Prozatím rozdělení tříd zůstává stejné jako v loňském školním roce podle věku a specializace. Přihlásit se mohou děvčátka od 2 let. Děláme také Disko Show dance I pro chlapce i děvčata od 6ti let a Show dance II pro děti ve věku 13 - 17 let. Jestli to všechno nezapomněli? Až se sejdeme, popovídáme si a pustíme si muziku. Všechny obavy tak z nás určitě spadnou a pokud jsme něco zapomněli, tak si to zas připomeneme. Toho se nebojím.

Prozraďte, prosím, něco o svých potomcích. Co malá mažoretka Natálka? Nežárlí na sourozence?
Moje dětičky? Musím říct, že jsem nyní neskutečně šťastná. Pětiletá Natálka je velká chůva. Moc mě překvapila. Prozatím se u nás žárlivé scény nevyskytly. Naopak snažím se jí věnovat ještě víc, než doposud a to je asi ten velký lék na žárlivost. Ale vše může ještě přijít. A Dominik se narodil 5. srpna, takže jsou mu 3 měsíce. Co říct, je to prostě nádhera. Skvělá chůva a malé miminko, co víc si můžu od svých dětí přát? Jak jsem řekla, jsem hrozně šťastná! Vždyť komu se zadaří mít dvě spokojené děti doma a k tomu dalších nejméně sto, na které se hrozně těší.

Kdo vás bude podporovat, aby jste časově náročnou přípravu mažoretek zase zvládala?
Bez podpory to opravdu nepůjde. Bude to časově náročné, jak pro mě, tak pro děti. Ale jednou jsem se do toho dala a neumím si představit, že bych této práce nechala. To mi srdce nedovolí. Spoléhám na manžela, i když ten zase hraje v kapele, takže je také dost vytížený. Dále je tu moje maminka, která mi pomáhala už při Natálce, a určitě nezůstanou stranou i ostatní členové rodiny a třeba i kamarádky.