Západočeské divadlo v Chebu má velmi nabitý říjen. „Naše divadlo teď poměrně hodně hostuje a jezdí po zájezdech,“ uvedl umělecký šéf divadla Zdeněk Bartoš. „Začínáme v Ústí, kde se koná česko – saský divadelní festival. Tam uvedeme Kyanid o páté v režii Marty Ljubkové, s hrou Spiklenci jedeme do Kladna a Hradce Králové,“ řekl.

Nejdelší zájezd čeká chebské divadlo koncem října. V pátek 31. října uvede Havlovy Spiklence v Srbském národním divadle ve městě Novi Sad. Chebské divadlo totiž společně se srbským, francouzským a maďarským divadlem dostalo grant od evropské komise na projekt Quartet – Vize Evropy.
„V každém městě se uskuteční pětidenní festival,“ poznamenal Bartoš. „Ono je to spíš takové setkání,“ doplnila dramaturgyně Marta Ljubková. Do Chebu se festival přestěhuje od 24. do 28. března příštího roku a divadelníci jsou na něj náležitě hrdí.
„Představení budou všechna tlumočena do češtiny,“ poznamenala ještě Ljubková.

Zároveň v divadle pokračují nedělní matinée, kdy herci hrají od 16 hodin za pouhých 50 korun, a pravidelné Velké divadelní pátky v Klubu d. Ten prošel v letních měsících nákladnou změnou.
Na letošní, již 48. sezónu, připravuje divadlo sedm premiér, z toho čtyři tituly ve velkém sále, dva ve studiu d, a jednu pohádku.