Miliony korun z Evropské unie vylepší v dohledné době život v Chebu. Radnice z těchto prostředků opraví pěší zónu, zahrady mateřských školek, část města nedaleko od nádraží a největší sídliště Zlatý vrch. Na několik příštích let se tak město změní v jedno staveniště.
Rekonstrukce pěší zóny začala brzy na jaře. Z regionálního operačního programu na ní radnice získala částku 116,7 milionu korun.

„Vím, že to musíme vydržet, ale poslední dny procházet staveništěm je o zdraví, nebo alespoň o boty,“ řekla Jindra Kovalová z Chebu. „Buď je tam prach nebo bláto. Na štěrku, po kterém se teď musí chodit, si ničím podpatky. V teniskách ale do práce nemůžu,“ dodala.

Až do června se musí na omezení kvůli stavebním pracím připravit také obyvatelé Palackého ulice nedaleko od nádraží. V dalších letech se budou opravovat sousední ulice Riegerova a Obětí Nacismu.
„Na úpravu lokality u nádraží jsme získali 48,7 milionu korun z evropských peněz, přitom celkové náklady se odhadují ve výši 53 milionů,“ uvedl chebský starosta Jan Svoboda. Kromě úprav veřejné zeleně či oprav povrchu komunikací se tady počítá také s rozšířením počtu parkovacích míst.

Na revitalizaci sídliště Zlatý vrch dostane Cheb částku zhruba 105 milionů korun. Radnice původně počítala se sumou asi 150 milionů korun, přesto by se měl život na sídlišti výrazně zlepšit. S opravami se má začít ještě v letošním roce a jejich konec se předpokládá v roce 2013.

Důkladné revitalizace se dočkají také zahrady čtyř mateřských školek v Chebu. Náklady se odhadují na 35 milionů korun. Dotace z evropských peněz je 32 milionů.
Děti ve školkách na Malém náměstí a ulicích Komenského , Osvobození a 26. dubna se mohou těšit na nové herní prvky a zeleň. „U školky v ulici Osvobození se počítá také s vybudováním nového dětského hřiště na sousedním volném pozemku,“ upřesnil chebský místostarosta Michal Pospíšil.