Projekt financovaný Evropským sociálním fondem má v Karlovarském kraji jen Cheb. Má zajistit dostupnost sociálních služeb na místní úrovni.

„Celkově jsme na projekt získali přes 1,4 milionu korun, jiná města tu takové štěstí neměla,“ uvedl chebský starosta Jan Svoboda. „Komunitně - to je ve spolupráci všech příslušných či dostupných organizací - se ovšem plánuje také ve všech městech našeho kraje, ale projekt financovaný Evropským sociálním fondem máme jen my,“ dodal starosta. Z 270 projektů v celé ČR bylo vybráno zhruba 20, a to ještě ne všechny se zaměřením na komunitní plánování.

Peníze z dotace podpoří nejen vzdělávání odpovědných pracovníků, ale také činnost už fungujících pracovních týmů nebo různá dotazníková šetření.
„Střednědobý plán rozvoje sociálních služeb přispívá k rovnému přístupu k sociálním službám, jejich dostupnosti, přehlednosti, vyšší kvalitě a efektivitě vynakládání finančních prostředků,“ shrnula projektová manažerka pro Cheb Petra Lhotáková. Komunitní plán má být dokončen do září 2010.

„Na co plán. Úřady mají měřit všem stejně a na nikoho nezapomínat. Nesmí to být o tom, co si kdo někde dokáže sám doslova vyřvat,“ řekl Cheban Bohumil Vlk.