VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice hledá firmu, která sežene dotaci na pěší zónu

Cheb - Slíbenou odměnu dostane vítěz výběrového řízení pouze za získané prostředky

8.1.2008
SDÍLEJ:

NA DLOUHO ODKLÁDANOU REKONSTRUKCI pěší zóny na třídě Svobody v Chebu chce chebská radnice získat dotaci prostřednictvím externí firmy. Foto: DENÍK/ Petr Przeczek

Výběrové řízení, které vyhlásila chebská radnice, vzbudilo pozornost všímavých občanů. Úředníci hledají firmu, která by městu pomohla získat dotaci na dlouho odkládanou rekonstrukci pěší zóny. Přitom na radnici už od začátku roku 2007 funguje nový odbor pro dotační politiku a rozvoj.
„Nevím, co si o tom mám myslet. To mají úředníci tolik práce nebo tak málo zkušeností?“ zeptal se sarkasticky Pavel Bajer z Chebu.

„Rekonstrukce pěší zóny a získání externích peněžních prostředků považujeme za velmi důležité. Nechceme proto nic nechat náhodě,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný.
To je podle něj hlavní důvod, proč radnice nechala jednu z klíčových dotací získat profesionální firmu. Navíc městská pokladna ani nezchudne.
„Pokud případný vítěz výběrového řízení peníze pro nás nezíská, nedostane ani korunu odměny. Ta je navíc součástí uznatelných nákladů, které se mohou z dotace zaplatit,“ zdůraznil místostarosta Plevný.

Rekonstrukce pěší zóny má začít v roce 2009 a skončit o rok později. V letošním roce se musí dokončit hlavně projektové práce. Odhadované náklady na celou akci se pohybují okolo částky 100 milionů korun. Radnice by na ni ráda získala zhruba 80 milionů korun z dotačních prostředků strukturálních fondů EU.

Případný dodavatel dotačního managementu na tuto akci musí ještě v rámci ceny, která nemá podle zadávacích podmínek převýšit částku dva miliony korun, proškolit z této problematiky také pracovníky odboru dotační politiky.
Takto postavené smlouvy už podle místostarosty Plevného nejsou nijak výjimečné. V regionu tak postupuje například město Sokolov. Navíc společnosti zabývající se dotačním managementem jsou schopné si zajistit u nadřízených orgánů i patřičný lobbing.
Odbor pro dotační politiku a rozvoj chebské radnice má na starosti ale více záležitostí, než je získávání dotací. Patří k nim například také rozšíření chebského průmyslového parku nebo monitorování Strategického plánu. V budoucnosti by měl získávat hlavně menší dotace.
„V loňském roce ale nebyl odbor příliš úspěšný při získávání dotací. V letošním roce by se měla jeho práce zlepšit. Je to můj osobní názor,“ poznamenal Plevný.

 

Reakci chebského místostarosty Michala Pospíšila na článek najdete zde:

8.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení