Na dovolenou do zahraničí vyrážejí také obyvatelé Chebska. Tam na ně ale čekají různé nástrahy. Chebští policisté proto občanům radí, jak se nedostat do svízelné situace.

„Pokud jedete autem, neparkujte na opuštěných místech, ale ubytujte se v hotelu, penzionu, nebo kempu,“ upozornil chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm. „Nepřespávejte ani v parcích či v autě.“ Také cestovní doklady by lidé měli mít pečlivě uschované. „A cenné věci nenechávejte v opuštěném autě či autobuse,“ varoval mluvčí. Před cestou by si občané měli sjednat pojistku a vypsat si adresy českých konsulárních úřadů v hostitelské zemi. „Také si na Ministerstvu zahraničí zjistěte informace o zemi, kam cestujete a zda je cestování tam pro vás bezpečné,“ dodal Böhm.

Důležitou radou je také to, aby si turisté rozdělili finance na několik částí, které uloží odděleně. Bez peněz se dovolená může změnit spíš v noční můru.
Co tedy dělají Chebané, aby o finance nepřišli?

„Především se snažím mít u sebe jen kreditní kartu a v peněžence nosit minimální obnos peněz,“ uvedla Chebanka Marie Brožová. „Například, když jsem na pláži, beru si jen drobné a veškeré cenné věci nechávám raději v hotelu.“
Někteří lidé používají různé 'fígle', aby potenciální zloděje obelstili.

„Peněženku ztrácím docela často, jsem hlava zapomnětlivá,“ řekl Dušan Čonka z Chebu. „Proto, když někam jedu, schovávám si často větší obnos peněz do ponožek nebo do bot, které pak strčím do cestovního zavazadla.“

Nejčastěji ale vítězí platební karty, díky kterým u sebe turisté mají finanční jistotu, a přes to se jim bankovky nepoztrácejí. „Většinou na dovolené vybírám z bankomatu a snažím se mít v peněžence jen malé bankovky,“ sdělil Petr Most z Františkových Lázní. „Své cenné a osobní věci nosím vždy u sebe,“ dodal .