Mezinárodní festival Chebské dvorky vrcholí! I přes včerejší nepříznivé počasí si mnozí nenechali ujít výtvarné dílny, výstavy a další program.
„My jsme sem přišli se školou,“ řekl Matěj Pánik, který se zrovna věnoval malování masky u lektora Dušana Astaloše. „Baví mě to. Hlavně proto, že si můžu vyzkoušet to, co třeba ve škole běžně neděláme,“ dodal.

Návštěvníky neodradilo ani nepříznivé počasí. „Nejsem z Chebu, takže ani nemám jinou šanci, než dvorky projít v dešti,“ smál se Jaroslav Janoušek z Mariánských Lázní.

I přes to ale mnozí doufali, že se počasí umoudří. „Líbí se mi, že jsou výstavní prostory pod širým nebem,“ řekla Martina Svobodová z Chebu. „Jen je škoda, že sem tam přijde takový déšť. Ale to mě neodradí, abych si snímky a obrazy neprohlédla.“

Dnešním dnem čtyřdenní festival končí. I přes to jsou přichystané ještě mnohé akce. Třeba afrokubánské rytmy pod vedením Jana Bíska si diváci vychutnají dnes od 10 a 13 hodin na dvorku číslo 4. Také tvůrčí dílny v dnešním programu nesmějí chybět. Ty nabídne dvorek 4 a 21 taktéž od 10 hodin. Na dvorku 14b od 11 hodin začne autorská přehlídka oděvního ateliéru ŠaT a šperků L. Vosejpkové. Svět pod Everestem zase poznají zájemci při přednášce Libora Mihalce, a to od 13 hodin na dvorku číslo 16.

O hodinu později rozproudí na dvorku 14b posluchače čtyři barvy ženských hlasů tvořící hudební obrazy napříč žánry soulu, funky, r´n´b, world music, jazzu a raggae – vystoupí totiž Yellow sisters (kompletní program na webových stránkách Deníku). Celou akci zakončí v 21 hodin strhující bubenická show světoznámého hudebního souboru. Podle organizátorů jde o zahraniční lahůdku tohoto sedmého ročníku. Všechny myslitelné nástroje, včetně vlastních těl hudebníků, jsou pro ně zdrojem rytmu.