Den obnovitelných zdrojů sice chystá chebské Ekocentrum až na květen, ale již v tuto chvíli vyhlásilo doprovodnou výtvarnou soutěž pro žáky základních a mateřských škol v okrese Cheb.

Ta je na téma voda, vítr, země , slunce – jak využít přírodní energii. Soutěžní díla mohou mít podobu kreseb, maleb, keramických prací, modelů či stavebnic z různých materiálů, fotografií, případně fotoseriálů.

„Stejně děti pořád něco vyrábí, tak proč je nezapojit do soutěže, ceny jsou lákavé,“ uvedl Zbyněk Syrovátka, vedoucí odboru školství, tělovýchovy a kultury chebského Městského úřadu. „Rozeslal jsem materiály na školy a pomohl jsem Ekocentru s úpravou kategorií. Uzávěrka soutěže je až v dubnu,“ doplnil.

Nejlepší díla budou vystavena ve vestibulu chebské radnice. „V průběhu dvou dnů se uskuteční řada akcí zaměřených na podporu a využívání obnovitelných zdrojů na Chebsku,“ vysvětlil význam akce vedoucí chebského Ekocentra Jan Kytka. Ekocentrum Cheb oslovilo v říjnu na 140 provozovatelů zařízení využívajících obnovitelné zdroje energie v Karlovarském kraji (malé vodní elektrárny, větrné elektrárny, solární panely, tepelná čerpadla, fotovoltaické články). Někteří odmítli, jiní se zúčastní.