Zklamání. Tak se dá nazvat výsledek zavedení elektronických podatelen na městských úřadech v regionu. Lidé dávají stále přednost osobnímu jednání přímo na úřadě. Počítačům nejspíš nevěří. „Elektronická podatelna je na městském úřadu v Chebu k dispozici už několik let. Občané jí ale příliš nevyužívají,“ potvrdila mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

„Adresa elektronické podatelny úřadu je pro některé firmy skvělým místem na zasílání reklamy. Denně se v ní objevují nabídky například na různá školení,“ poznamenal smutně tajemník mariánskolázeňské radnice Miroslav Jašíček. „Skutečných podání od občanů přišlo elektronickou cestou mizivé množství,“ zdůraznil Jašíček.

Elektronických podatelen lidé téměř nevyužívají, zato služby Czech Pointu si stále více získávají na oblibě. Ten poskytuje zájemcům ověřené výpisy z centrálních evidencí, jako je katastr nemovitostí, obchodní či živnostenský rejstřík nebo rejstřík trestů. Podle informací z chebské radnice je největší zájem mezi občany města právě o výpis z rejstříku trestů. Za první dva měsíce letošního roku o něj požádalo téměř pět stovek zájemců. Czech Point se dá kromě městských úřadů najít také na poštách.