Na poslední chvíli se nyní v Chebu natírají fleky na fasádách domů na náměstí Krále Jiřího a opravují se tabulky s čísly popisnými. Evokuje to dobu dávno minulou, kdy všechno, co mohla vidět návštěva ze zahraničí, muselo být naprosto dokonalé.

„Souvisí to s festivalem Fijo,“ potvrdila mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. „Bude tady spousta zahraničních hostů, tak se dělají kosmetické úpravy, abychom to měli hezké,“ řekla.

Na chebské náměstí se už zítra v 16 hodin sjedou účastníci festivalu dechových orchestrů Fijo 2008.
„Přijede asi osm stovek účastníků,“ uvedla Jana Fefferová z chebského Produkčního centra Kamenná. „K tomu přibudou ještě bývalí členové Mládežnického dechového orchestru Cheb, takže nakonec jich bude kolem tisícovky,“ řekla.

„Těším se, v této době nám vrcholí hektické období příprav,“ doplnila.
Chebany rovněž čekají dopravní omezení. Už včera se na náměstí Krále Jiřího objevily první dopravní značky se zákazem vjezdu.
Uzavřená po celou dobu festivalu, to je od středy 25. června do neděle 29. června, bude i Jateční ulice. Objížďka povede ulicemi Dlouhá a Židovská, kde se otočí směr jízdy. Potrvá de nedělní 14. hodiny.

V sobotu 28. června do 15 hodin k tomu přibude také uzavírka ulice Májová (úsek mezi ulicemi 17.listopadu a Sv.Čecha), ulice K nemocnici (úsek mezi ulicemi Kubelíkova a Evropská) a ulice 26. dubna (úsek mezi ulicemi Májová a Evropská). V tomto případě radnice objížďky nestanovila.

Komentář k tomuto článku najdete zde: Naštěstí na náměstí neroste tráva