Hotelová škola v Mariánských Lázních vychovává odborníky v oboru gastronomie. Má však také skvělé reprezentanty v umělecké sféře. Její šestnáctiletá studentka prvního ročníku Jana Kociánová je už dnes úspěšnou zpěvačkou. Janina talentu i půvabu si povšiml také známý fotograf Jan Saudek.

„Mistr Saudek mne viděl při finále soutěže Missis 2008, kde jsem zpívala i moderovala a on byl předsedou poroty,“ vzpomínala Kociánová. „Nabídl mi nafotit přebal mého nového CD.“

Zpěvačce Janě Kociánové a jejímu kolegovi moderátorovi Miloši Skácelovi, který je také úspěšným absolventem mariánskolázeňské hotelovky, se tak splnil velký sen. Pózovali při focení v pražském ateliéru světoznámého fotografa.

„Vše proběhlo ve vší počestnosti,“ ujišťoval Saudek, který pro půvabnou dlouhovlasou zpěvačku vybral jako rekvizity panenku a lebku. „Jana je nejen krásná a fotogenická, ale má i obrovský talent. Obdivoval jsem při Missis její duet s Martinem Dejdarem. Fotografie na přebal CD jsem nabídl jako svůj hold jejímu talentu a kráse,“ dodal.

Na novém CD Jany Kociánové zazní skladby od popu až po rock. Dvě písně složil Martin Maxa a společně s Janou tyto duety i natočil. Maxa tvrdí, že tyto skladby budou hity letošního roku.

Finanční zisk z prodeje v pořadí čtvrtého CD Jany Kociánové nazvaného Jó, třešně zrály - tentokrát s Martinem Maxou a Janou Kociánovou připadne Diecézní charitě ostravsko – opavské Mons. Františka V. Lobkowicze a Diecézní charitě Plzeň, Mons. Františka Radkovského.