Vykroutit hlavy si mohou v těchto dnech návštěvníci města Cheb. Obdivují nejen obnovené věže chrámu sv. Mikuláše v Chebu, ale také novotou zářící věž kostela Zvěstování Panny Marie v komplexu františkánského kláštera.

„Skoro to vypadá, jako by město nedělalo nic jiného,“ poznamenala s úsměvem Anna Mašková z Chebu. „Aspoň se Cheb může něčím pochlubit. Všichni turisté se novým věžím obdivují. Nedá se to přehlédnout. Ukazují si na ně prstem a rádi si je fotografují,“ vypozorovala seniorka.

Klášterní františkánský komplex převzala chebská radnice od katolické církve v roce 2006.

„Město se tak stalo vlastníkem uceleného komplexu budov. Kláštera, kostela na Františkánském náměstí, hradby, klášterní zahrady a městského dvora s přístupem od Hradební ulice o pozemků v historickém centru. V některých budovách byla objevena dřevomorka, dokonce zde hrozilo propadnutí stropů,“ uvedla mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.
V celém areálu se okamžitě objevili stavební dělníci. Začali opravovat hlavně střechy jednotlivých objektů, aby zabránili jejich další devastaci.

Kostel Zvěstování Panny Marie se dočkal opravy krovu a celého střešního pláště. Stavební práce by zde měly skončit ještě v listopadu.
Práce na záchraně kostela začaly už v loňském roce. Městskou kasu vyšly na částku 5,36 milionu korun.

„V letošním roce se opravovala část nad lodí kostela a věž. Celkové náklady činí 18 milionů korun. Práce zajišťovala firma Terea Cheb, veškeré tesařské a klempířské práce provádí v subdodávce firma BOS - Radovan Vítámvás. Samostatnou akcí byla realizace osazení krycích rámů vitrážových oken na celém kostele za 350 tisíc korun,“ informoval vedoucí investičního odboru chebské radnice Karel Farář.
Část objektů klášterního komplexu využívá Státní okresní archív. U zbytku hledá radnice využití.