Již po čtvrté se uskutečnila akce pro děti i dospělé s názvem Hedvábné hrátky. Tradičně se událost konala v chebské Galerii 4 v Kamenné ulici.

„Obyčejně děláme podobné akce děláme venku v přírodě od jara do podzimu,“ řekla asistentka ředitele Galerie G4 Hana Olišerová. Tyto setkání jsou v rámci například chebských dvorků a nebo školy vidění, které pořádá Zbyněk Ilek už více jak dvacet let. Hedvábné hrátky nabízí lidem si vyzkoušet malovat na hedvábí voskovou technikou. Zpočátku na hedvábné hrátky chodilo hodně lidí, ale postupem času jich ubylo.

„Když jsme s tím začínali, měli jsme zde hodně zájemců. Ale protože lidé vidí, že to není hned hotové, tak je nebaví čekat. Zejména děti od svých výtvorů utíkají po půlhodině, protože jsou zvyklé mít dnes vše hned,“ pověděla Hana Olišerová. V současnosti do galerie 4 přicházejí návštěvníci, kteří chtějí mít kvalitní výtvory. „Více k nám začali chodit amatérští malíři, kteří chtějí mít dílo dokončené a hotové,“ konstatovala Olišerová. Děti malování na hedvábí baví nejvíce. „Dnes jsem tu poprvé a baví mě to,“ řekl jedenáctiletý Adam Vilš z Chebu. „Přišel jsem sem i se svou kamarádkou Veronikou, oba tu jsme poprvé.“