Celorepublikové finále dosud největšího turnaje středních škol v piškvorkách se nezadržitelně blíží. A jediným zástupem Karlovarského kraje jsou studenti chebského gymnázia. Finále se uskuteční už v pátek 21. listopadu na Gymnáziu Matyáše Lercha v Brně.

„Velkého finále se zúčastní šestnáct nejlepších týmů z celé České republiky, které postupně postoupily z oblastních a krajských kol,“ uvedl jeden z pořadatelů, Jan Benda. „Pro vítěze je připraven adrenalinový mix dle vlastního výběru v jednom z adrenalinových center.“
Z takového úspěchu se neradují pouze studenti.

„Samozřejmě nás výsledek těší,“ uvedl ředitel gymnázia Jaroslav Kočvara. Podle něj je plusem, že gymnazisté prosazují také v soutěžích které mapují duševní schopnosti, nejen encyklopedické vědomosti. „Máme na škole družstvo, které se pro soutěž nadchlo a učitele, který jej vede. Rozhodně jim držíme palce.“ Ale dodal, že již dosavadní výsledek nikterak nepřeceňují.

Pořadatelem soutěže je občanské sdružení Student Cyber Games. V rámci celé České republiky se turnaje zúčastnilo odhadem až 15 000 středoškoláků.