VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Chebu unikal amoniak

Cheb - Únik amoniaku byl tématem hasičského cvičení

5.3.2008
SDÍLEJ:

Chebští hasiči nacvičovali zásah při úniku chemických látekFoto: Foto: Hasičský záchranný sbor

Z porušené cisterny v areálu Lagarde Spedition v Chebu unikl jedovatý plyn. Takové hlášení přijali chebští hasiči na tísňové lince.
Jednalo se o jedovatý amoniak, který se rychle odpařuje, je žíravý a v případě vyšší koncentrace je výbušný.

Na místo ihned vyrazily jednotky Hasičského záchranného sboru (HZS) Cheb a drážní hasiči.
„Naštěstí je počet zásahů, kdy dojde k úniku těchto nebezpečných látek do životního prostředí, během roku velice malý,“ poznamenal ředitel stanice HZS Cheb Jan Doubrava. Také v tomto případě se jednalo pouze o cvičení. „O to spíše musí HZS těmto druhům zásahů věnovat více pozornosti tak, aby se rizika a následky nehod odstranily nebo snížily na minimum. Hrozící nebezpečí u havárie s nebezpečnými látkami si uvědomují i firmy, které se zabývají výrobou a přepravou chemických nebezpečných látek,“ řekl Doubrava.

Hasiči si během zásahu procvičili provizorní uzavření plnícího hrdla, utěsnění poškozené nádrže a přečerpání zbytku unikající nebezpečné látky. „Také si procvičili záchranu zraněného kolegy v protichemickém obleku, kdy je složitější jeho následná dekontaminace a předání do rukou zdravotníků k ošetření. Je to poměrně složitý proces,“ konstatoval Doubrava. „Cvičení splnilo svůj účel, neboť jsme si velice dobře procvičili taktické postupy při zásahu na havárii s nebezpečnou látkou a naši mladí kolegové získali zkušenosti, které využijí při skutečném zásahu,“ dodal.

„Byli jsme zřejmě jediní, kdo mohl hasičům poskytnout zázemí k takovému cvičení,“ řekl spolumajitel firmy Lagarde Oldřich Grill. „Náš spolupracovník zásah fotil a tento materiál můžeme použít i při našem školení řidičů.“

Autor: Nataša Šmatová

5.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení