Zatímco hasiči v Chebu zachraňovali životy a majetky lidí, v areálu jejich stanice řádili zloději.

„Stalo se to v noci na pondělí. Hasiči mají za garážemi stání, kde parkují se svými soukromými vozidly a byl tam také osobní automobil hasičského záchranného sboru. Někdo přelezl plot v zadní části areálu a vykradl tři auta,“ popsal událost mluvčí hasičů Karlovarského kraje František Petr.
Informaci potvrdila i chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Skutečně došlo k vloupání do vozidel v objektu Hasičského záchranného sboru Cheb. Předběžná škoda činí 14 tisíc korun,“ uvedla Hrušková. Dodala, že ze dvou soukromých vozidel zmizela autorádia a ze služebního autobaterie.
„Kdybychom byli někde v centru města, tak je riziko, že se k nám někdo dostane, pochopitelně menší,“ podotkl ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Cheb Jan Doubrava.

V areálu jsou kamery, které slouží k monitorování, zda skutečně vyjela vozidla k zásahu.

„Na nich ale nebyl patrný žádný pohyb osob,“ poznamenal ředitel. Plot, který zloděj překonal, je v katastrofálním stavu. Na jeho opravu v současné době nejsou v rozpočtu HZS peníze. „Modernizovalo se technické vybavení stanice, zázemí a dělalo se zateplení budovy,“ vysvětlil Petr. Hasiči se do čtyř let dočkají i nových garáží. Na ty dostane stanice peníze z rozpočtu města Cheb. „Ročně nám město přislíbilo částku 2,5 milionů korun na investiční náklady,“ uvedl velitel chebské stanice Štefan Fuska. „Doufáme, že nám částka sdružená za šest let, což je 15 milionů korun, bude stačit.“