Eminentní zájem o výuku na chebské houslařské škole projevili představitelé Číny. Důkazem toho je návštěva čínské delegace na chebské houslařské škole.
„Naši školu si přijela prohlédnout osmičlenná čínská delegace z města Sheng Jang,“ informoval ředitel chebské Integrované střední školy Jan Kot. Delegaci doprovázel Kamil Řezníček, radní Karlovarského kraje. „Členové delegace se zajímali e o výrobu hudebních nástrojů a zejména o podmínky studia,“ dodal. Také je zajímalo, co se stane s hudebními nástroji, které studenti sami vytvoří. Odpověď ředitele Jana Kota, že mají možnost si je sami zakoupit, je překvapila.
Pro houslařskou školu není studium zahraničních studentů ničím neobvyklým. V minulosti se zde učili studenti z Rakouska, Ukrajiny nebo Jižní Korei.
Zpráva o tom, že v chebské škole budou možná studovat žáci z Asie, část veřejnosti zarazila.
„Vždyť si vychovají budoucí konkurenci. Pak se jen budeme divit, že se v Asii vyrábí levné housle a naše fabriky přijdou na buben,“ podivoval se chebský senior Lubomír Hlávka. Podle ředitele školy Jana Kota ale něco takového nehrozí. „Ve škole se naučí dělat housle. Mistry se mohou stát až po dlouhé praxi,“ poznamenal Kot.
Chebská houslařská škola, která se do Chebu přestěhovala před několika lety z Lubů nabízí studentům výuku v oborech mechanik hudebních nástrojů a uměleckořemeslná stavba hudebních nástrojů.