Shnilé a poničené lavičky z chebské ulice Trčky z Lípy zmizely. O tom, že si lidé z okolí stěžují na jejich stav, jsme již informovali.
Trámy na lavičkách již nelákaly k posezení, praskliny v nich hrozily spíše rizikem, že si někdo může ublížit nebo poničit oblečení.
Obyvatelé se pozastavovali především nad tím, že si hrozivého stavu dřevěných trámů nevšimli pracovníci, kteří například čistí ulice.
„Ono je to jednoduché, projet ulicí autem s koštětem a nekoukat se okolo,“ podotkl Jiří Bouchal z Chebu. „Pokud vím, byly ty díry v dřevě vidět už z dálky.“
Hlavní iniciátorkou byla Chebanka Jaroslava Bambasová, která na stav laviček upozorňovala již delší dobu, ovšem bez úspěchu. „Ve čtvrtek zničené lavičky zmizely,“ konstatovala s radostí. „Děkuji za pomoc.“

Na jejich místo přijdou lavičky z areálu krajinné výstavy.
„Jsou podobného typu,“ vysvětlil provozní náměstek Chebských technických služeb (Chetes) Zdeněk Pavlík.
„Budou tam zatím jako náhrada. Stávající lavičky jsou teď u nás v Chetesu, musíme je prohlédnout a zjistit, jestli se z nich dá něco použít,“ řekl.
Otázka umístění nového sezení do ulice vedoucí k Chebskému hradu je záležitostí několika málo dnů.

„Snad to nebude trvat tak dlouho jako teď,“ poznamenal ještě Bouchal. „Zanedlouho je Fijo, bude tu spousta lidí a ti se budou chtít posadit. Okolí hradu je také turisticky atraktivní a za chvíli tu máme čas dovolených a prázdnin, což znamená další návštěvníky toužící po odpočinku,“ dodal. „Cheb není jen náměstí a krajinka. Historické centrum je třeba opečovávat. Na sídliště turista nezabloudí,“ řekl.