Otevření nového chebského infocentra přilákalo velké množství lidí. Mnozí se teď ale také ptají, co se stane s jeho bývalými prostory.
„Asi by nebylo vhodné, aby takové krásné prostory zůstaly prázdné,“ domníval se dvaačtyřicetiletý Marcel Dvořák z Chebu. „Možná úředníci vymyslí nějakou zajímavou možnost, jak s nimi naložit.“
Co s místem na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad bude, nevědí ale ani představitelé radnice.
„Záleží také podle toho, kdo se o prostory přihlásí,“ uvedl chebský starosta Jan Svoboda. „Různých nápadů je mnoho, ale já to nemohu diktovat.“ Především uvedl, že město Cheb nemá v plánu si je nechat pro své aktivity. „Spíš bychom potřebovali důstojný kulturní stánek.“
Jedním nápadem je vybudování domu knihy.
„Mohla by zde být třeba také čítárna,“ řekl starosta. „Vznikl tím jeden velký celek. Nahoře má sice knihkupectví krásné prostředí, ale nevýhoda je, že se prodejna nachází v prvním v patře. A to bývá mínus,“ vysvětloval. „ Ale jde pouze o nápad. Rozhodnout o tom musejí především podnikatelé, kteří vědí co a jak udělat, aby si vydělali na pronájem a na další výdaje.“
Jedna podmínka zde je. „Rozhodně bych tam ale nerad viděl zboží z Číny. Pokud místo pronajme vietnamský obchodník s nějakým jiným zbožím, nevadilo by to. Ale měli bychom si to ohlídat, aby to nedopadlo jako na Třídě Svobody.“
(sim, bur)