VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Japonci si spletli Cheb s Kutnou Horou

Cheb - Jaké dotazy a přání znějí v chebském infocentru

28.7.2009
SDÍLEJ:

Chebské infocentrumFoto: DENÍK/ Petr Przeczek

Do Turistického infocentra v Chebu zavítalo letos od ledna do června o 2 662 zahraničních návštěvníků víc než za stejné období minulého roku. Zvyšuje se také zájem hostů z Čech. „Přestože služby infocentra v tomto období vyhledávají denně na tři stovky turistů, kteří se obvykle ptají po historických památkách a jiných zajímavostech Chebu a okolí, požadují mapy, různé publikace, kontakty na ubytovací a stravovací zařízení či tipy na zábavu, ani o humorné situace tamní pracovnice rozhodně nouzi nemají,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Pracovnice infocentra se již setkaly s ledačím. Například přišly nadšené ženy s tím, že je v Chebu krásný most podobný Karlovu mostu v Praze. Po dlouhém bádání se přišlo na to, že měly na mysli železniční viadukt.

Kromě neobvyklých dotazů není ale nouze ani o neobvyklé požadavky. „Turisté, kteří si u nás kupují pohledy a poštovní známky, často vyžadují, abychom jim známky také olízly a nalepily,“ řekla pro příklad vedoucí infocentra Lenka Šimáčková.

Infocentrum se stěhovalo vloni v květnu ze stísněných prostor Grünerova domu na náměstí jen ob jeden dům. Sídlí tak přímo proti radnici, v přízemí rohového objektu u výjezdu z Jateční ulice na náměstí. „Nové prostory si ve zvýšené míře chodí prohlédnout také sami Chebané,“ uvedla Martina Kuželová. „Jejich statistika se zatím nevede, což se má od nového roku změnit,“ dodala.

Neobvyklé a úsměvné dotazy

● Co držel Josef II., když měl ještě obě ruce? (socha císaře, která v minulosti zdobila horní část náměstí, je nyní ve Františkových Lázních). ● Jak se jmenoval Valdštejnův kůň, ve kterých místech v Chebu umřel a při jaké bitvě?

● Kde v Chebu si lze nechat vsadit diamant do zubu?

● Kde mají klokaní řízky?

● Kde se dá koupit dres Pavla Nedvěda a kde je Nedvědovo muzeum?

● Kde je kavárna pro homosexuály? ● Kde v Chebu probíhá pravidelný víkendový cikánský trh?

● Jaké jsou ceny jídel ve vietnamské restauraci v Dragounu?

● Kde se dá koupit pařáček na knedlíky?

● Kde čepují Radegast?

● Kde na Jesenici sídlí hejno hus a odkud je lze nejlépe pozorovat?

● Kde by se dala koupit urna?

● Jiný požadoval zahradního trpaslíka, ale chtěl kvalitu, aby vydržel dlouho a nebyl od Vietnamců.

● Další se v neděli při návštěvě infocentra zajímal, jestli v Čechách máme v neděli také neděli - volno, nebo pracovní den.

● Zmatená skupina Japonců chtěla vysvětlit, kde je v Chebu kostel sv. Barbory a „kostel z kostí“ (Kostnice). Po delší době se zjistilo, že si spletli Cheb s Kutnou Horou.

● Turistka se sháněla po prospektu s popisem „všech těch stavení na tomhle dvorku“ (myslela tím panoramatickou mapu náměstí).

● Německý občan projevil přání získat od města darem staré zastřešení věží kostela sv. Mikuláše a postavit si ho na svou zahradu.

● Studentka se zajímala, zda jsou v Chebu nějaké irské památky.

● Ruska požadovala na místě vystavit letenku z Prahy do Oděsy.

● Muž telefonující z auta se ptal, kde nejvíce postávají ty lehce oděné děvy - na výpadovce k hranicím, či někde jinde?

● Jiný se zajímal, zda můžou prostitutky za klientem na hotelový pokoj.

● Mladá Němka pátrala, kde ve městě stojí prostitutky, resp. kde se nachází tzv. červená ulička, jakou mají v Holandsku.

● Jeden návštěvník uvedl doslova: „Su nalité jak sviňa, ale to nevadí. Kde sou ta kuřata, co byla na náměstí?“

● Další žádal kontakt na sdružení bývalých pohraničníků.

● Jeden cizinec se divil, že v Chebu není seznamovací kancelář, tak chtěl alespoň nudistickou pláž.

● Jiný jako poděkování za svou nalezenou tašku zahrál na foukací harmoniku píseň Škoda lásky.

● Starší Němec se rozhodl pro koupi CD s hudbou Mládežnického dechového orchestru Cheb poté, co roztočil kyvadélko nad jeho obalem a pronesl „To vypadá dobře!“

● Nadšené ženy přišly s tím, že v Chebu máme krásný most podobný Karlovu mostu v Praze. Po dlouhém bádání se přišlo na to, že měly na mysli železniční viadukt.

● Starý pán prý slyšel, že někde na náměstí půjčují peníze. Ptal se, jestli je na správném místě, že by potřeboval tak tisíc korun na týden.

● Německý turista požadoval telefonní číslo na Vládu ČR. Chtěl si stěžovat.

● Staršího data je historka, kdy se v den státního svátku 28. října německá rodina ptala, proč jsou zavřené obchody a nelze nakupovat. Po vysvětlení, že je výročí 90 let od vzniku Československého státu, hlava rodiny odvětila: „Aha, to bylo za vlády toho známého krále Rudolfa II., že?“

● V zimě, kdy jsou zastřešené kašny na náměstí, si jedna paní myslela, že jde o kapličky. Hledala vchod, aby si je prohlédla uvnitř.

● Vyděšená starší paní telefonovala z autobusové zastávky na křižovatce, že zatímco čeká na spoj, projelo kolem na sedmdesát německých autobusů. Co prý je to za manévry? Bála se, aby nás zase někdo neokupoval (v Německu byl státní svátek…)

Autor: Václava Simeonová

28.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení