První nával koupěchtivých zažilo Obchodní centrum Dragoun (OC) v Chebu včera ráno. Zvědavost i potřeba nakoupit vánoční dárky sem přivedla několik stovek lidí z Chebu a jeho okolí.

„Přivezl jsem manželku, švagrovou a dceru. Já jsem ale zůstal raději venku. Nemám prodejny tohoto typu zrovna dvakrát v lásce,“ poznamenal s úsměvem Vlado Martinák z Chebu. „Jen mne překvapilo, kolik zde ještě zbývá dodělat práce,“ dodal.

Právě stavební práce byly i příčinou několika menších dopravních problémů v areálu OC. Hned za kruhovým objezdem v ulici 26. dubna se opravoval chodník a řidiči zde museli dávat pozor, aby nesrazili některého z dělníků. Za pomalu jezdícím čistícím vozem se zase tvořily kolony nedočkavců.

Otevřením hypermarketu Interspar a parkoviště pro 420 automobilů ale stavební ruch na OC Dragoun zcela určitě nekončí.
„Hned po Novém roce začneme bourat poslední dvě budovy bývalých kasáren. Na jejich místě bude ještě na jaře stát nový hobbymarket,“ uvedl investor OC Jaroslav Třešňák. Výstavba celého areálu ho přijde na 1,003 miliardy korun.
Na dokončení čeká také část nazývaná obchodní centrum 2. V této lokalitě budou nižší nájmy a pravděpodobně se sem nastěhují i vietnamští trhovci.
Také v objektu samotného hypermarketu jsou ještě některé obchůdky volné, nebo se na nich usilovně pracuje. Samotná samoobslužná restaurace Interspar bude hotová hned na začátku příštího roku.

Psali jsme o Obchodním centru Dragoun

 

Starosta vyměnil šampaňské za mléko

Těžká zkouška čeká Cheb. V pátek se otevírá Dragoun

Výstavba OC Dragoun jde do finiše. Zbývá jen týden

Nový chebský hypermarket zaměstná na 150 pracovníků

Chebané se obávají dopravy u vjezdu do Dragounu

Rok už snáší hluk a prach. Teď přišla další pohroma

Stavbaři začali likvidovat poslední objekty kasáren

Šanci budou mít všichni

Chebané se musí připravit na oblaka prachu

Trhovci na Dragounu zůstanou pořád

Ze staveniště obchodního centra se valí tuny bláta