Matky s dětmi do tří let na Chebsku nemají snadnou situaci. Pokud se rozhodnou nastoupit do zaměstnání, pravděpodobně v regionu nenaleznou pro svou ratolest volné místo v jeslích.

Jediné jesle v regionu se totiž nacházejí v Chebu při stacionáři pro děti s očními vadami.

„Kapacita našich jeslí je přibližně třicet míst,“ uvedl ředitel Správy zdravotních a sociálních služeb Cheb Robert Plachý. „Nemáme zde ale pouze děti s očními vadami.“ Přibližně polovina žádné zrakové postižení nemá.

Obrátit se o pomoc do jiného města je řešení, které rodičům také nepomůže. Jesle v Chebu jsou jediným nesoukromým zařízením v celém Karlovarském kraji.

„Zájem o jesle není v porovnání s ostatní lety nijak větší,“ řekla Martina Kuželová, mluvčí chebského městského úřadu. Umístit svou ratolest chce stabilně přibližně okolo 10 až 15 rodičů. „Uspokojit všechny rodiče ale ovšem nelze.“
O vybudování nových jeslí neuvažuje jak město Cheb, tak Karlovarský kraj.
„Žádná podobná jednání v současné době na programu nejsou,“ potvrdila Andrea Bocková, mluvčí Karlovarského krajského úřadu.

Velké množství pracujících matek se shoduje, že by se bez blízkých neobešly.
„Nebýt toho, že je tchyně v důchodu, pracovat bych nemohla,“ konstatovala Jana Blažková z Chebu. „Příští rok mě čeká shánět místo ve školce. Doufám, že to už problém nebude.“