Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovy Vary mají znovu obstavený majetek

Karlovy Vary - Městu hrozí esekuce za nerelevantní poskytnutí informací od stavebního úřadu. AKTUALIZOVÁNO

20.2.2009
SDÍLEJ:

Kvůli rekonstrukci tohoto domu na Mattoniho nábřeží chtěl Tomáš Pecina informace od stavebního úřadu.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Lázeňské město Karlovy Vary má po necelých dvou letech opět obstavený svůj majetek. Zatímco v roce 2007 se tak stalo kvůli neuhrazeným fakturám advokátní kanceláři, nyní jde o postih za nevčasné poskytnutí informací stavebním úřadem.

Jak v pátek informoval právník magistrátu Tomáš Vodenka, exekuci na majetek podal Tomáš Pecina, zmocněnec rodiny Kolečkových, která roky upozorňovala na porušování stavebního zákona při rekonstrukci domu na Mattoniho nábřeží. Pecina chtěl po úřednících mimo jiné vědět, kdo je stavebníkem, jak úřad stavbu kontroluje a zda zde došlo k porušení zákona.

„Jde o naprosto absurdní záležitost, se kterou se setkávám poprvé v životě. S vedoucí stavebního úřadu Ivanou Doubovou už jsme začali tento problém řešit. V pondělí bychom měli jednat se soudem a exekutorem,“ uvedl právník Vodenka.

Usnesení o exekuci na městský majetek radnice obdržela teprve minulý týden, ačkoliv o ní už začátkem ledna rozhodl Okresní soud v Karlových Varech. Město na základě toho nemůže nakládat se svým majetkem, to znamená, že se ho nesmí zbavovat až do té doby, než učiní nápravu.

Zmocněnec Kolečkových, kteří žili v pronajatém bytě rodiny Orthových v otřesných podmínkách při rekonstrukci domu, se nejdříve obrátil na stavební úřad.

Když tam nepochodil se svými dotazy, požádal o pomoc krajský úřad. „Ten rozhodl, že stavební úřad musí do patnácti dnů panu Pecinovi vyhovět. Podle něho se tak nestalo, i když paní Doubová tvrdí, že už vše, co mohli předložit, to udělali,“ poznamenal právník Vodenka. Nakonec se zmocněnec manželů obrátil na okresní soud. Verdiktu se však paní Kolečková nedočkala. Před několika týdny zemřela.

Podle Vodenky nyní existují dvě možnosti, jak složitou situaci řešit. „Buď stavební úřad prokáže, že svou povinnost splnil, nebo poskytne požadované informace.“ Právník magistrátu tak nevyloučil, že se město proti verdiktu okresního soudu případně odvolá.

Kolečkovi se roky domáhali kvůli rekonstrukci domu, ve kterém žili, o pomoc radnici, byli nuceni se obrátit i na novináře, protože přežívali v bytě bez střechy, na toaletu docházeli na kbelík, v zimě v bytě mrzli. Až nedávno jim radnice nabídla byt v městské ubytovně.

Orthovi před časem po dlouhých letech přestavbu dokončili. Co říká bratr majitele, Marián Orth, na to, že kvůli přestavbě domu, ve kterém sám bydlí, mají vlastně Karlovy Vary obstavený majetek? „Co s tím mám já co dělat? Město asi nepostupovalo správně,“ odpověděl. Zároveň popřel, že by při rekonstrukci Kolečkovi neměli doslova střechu nad hlavou či byli bez koupelny. „Já jim sám nabízel náhradní ubytování, oni to ale odmítli,“ dodal s tím, že přestavba byla v souladu se stavebním zákonem.

Autor: Jana Kopecká

20.2.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení