Druhé 3D kino by mohlo být v Karlovarském kraji. Poté, co trojrozměrnou projekci odstartovalo o uplynulém víkendu sokolovské kino Alfa, o podobné novince uvažuje i město Cheb.
To však vnímá vedení Městského domu kultury v Sokolově jako určité přetahování o diváky, protože obě města jsou od sebe vzdálená pouze několik kilometrů.

„Po dokončení obchvatu to k nám budou mít lidé z Chebu dvacet kilometrů, takže bychom uspokojili zájem občanů z Chebska. Nechceme vypadat, jako když jim nejmodernější zařízení nepřejeme, ale naše kino uspokojuje i kapacitu pro 3D v rámci celého Karlovarského kraje,“ říká ředitel domu kultury Jan Picka. „Být my na místě Chebu, asi bychom peníze místo do 3D investovali někam jinam,“ doplnil Picka.

S těmito názory však zástupci chebské radnice nesouhlasí.
„Úpravy kina Svět provádíme právě proto, aby Chebané nemuseli za podobnými zážitky nikam dojíždět,“ uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil.
„V dohledné době bude analogový systém pomalu končit a pro nás by bylo problémem zajišťovat filmy. A na to se chceme připravit předem,“ zdůraznil místostarosta Pospíšil.

„Dojíždět někam do kina by mne snad s výjimkou filmového festivalu v Karlových Varech ani nenapadlo,“ řekl Tomáš Jedlička z Chebu. „Vždyť vstupenka stojí skoro stovku a navíc ještě muset platit benzín. To už by byl příliš drahý špás,“ dodal.

Navíc digitalizace vysílání rozšíří možnosti kina. Radnice dokonce uvažuje o tom, že by zde lidé mohli sledovat významné sportovní zápasy nebo zajímavé koncerty. Nabízí se také možnost využít kino k prezentacím nebo různým reklamním akcím.
Chebská radnice chce také využít možnosti získat na digitalizaci kina dotaci od Unie digitálních kin. „Kdo bude čekat, bude mít kino dražší,“ poznamenala tisková mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.

Podle sokolovského starosty Karla Jakobce směřují obavy zástupců města k omezení možnosti získat dotaci. „Jedná se o finanční prostředky v řádech statisíců korun a pokud žadatelů v kraji bude víc, nemuseli bychom peníze získat,“ argumentuje starosta. „Věřím, že když jsme byli první, peníze dostaneme,“ doufá starosta.

(Dita Urešová, Petr Przeczek)