Už v polovině prázdnin by v Chebu diváci mohli vidět první filmy ve 3D. Chebské kino Svět by mělo být již v tu dobu digitální. Provoz změna omezit nemá.

„Firma, která zajistí přechod našeho kina Svět, klasického, na plně digitální, již byla vybrána,“ informovala mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Dva dny ještě zbývají do podání možného odvolání proti výsledku soutěže, a pak by již nic nemělo bránit podpisu dohody mezi městem a vybraným dodavatelem,“ vysvětlila včera.

Značné investici z pokladny města Chebu ve výši téměř 5,5 milionu korun mají ulevit dotace z Ministerstva kultury ČR, respektive Státního fondu pro podporu české kinematografie, a z Unie digitálních kin. O ty již chebská radnice požádala.

„Nová technologie přinese divákům kina nesrovnatelné zážitky,“ ubezpečila mluvčí. Instalace potřebné techniky provoz kina neomezí. Práce by měly být hotové do 30. července.

„Veřejnost bude o novince ve Světě včas informována,“ řekla Martina Kuželová.

Někteří diváci se i přes to radovali, že filmy v 3D uvidí již dříve. „Viděl jsem v programu kina nějaký film, který má být v 3D,“ divil se Adam Marek z Chebu.
Mluvčí chebského městského úřadu ale vysvětlila, že film s připravovanou novou technologií v kině nijak nesouvisí. „Tento se promítá po celé České republice i v obyčejných kinech.“

Až bude chebské kino digitální, mohlo by nabídnou mnohé zajímavé programy také školám. „Kromě toho bychom lidem mohli přinést také například přímé přenosy koncertů nebo třeba sportovních zápasů,“ uvedla již dříve vedoucí oddělení kultury a cestovního ruchu chebského městského úřadu Marcela Brabačová. Diváky prý také čeká každý měsíc premiéra jednoho filmu v 3D.