Teplé a slunečné počasí posledních dnů vylákalo na výlety stovky lidí. Parkoviště u zajímavých míst praskala doslova ve švech. A nemusely to být zrovna atraktivní zámky Kynžvart nebo Bečov. Plno bylo i na Kladské u Mariánských Lázní.

„Když jsme přijeli na Kladskou, tak nám to vyrazilo dech. Nebylo kde zaparkovat, “popsal své nedělní zkušenosti Miroslav Landa ze severního Plzeňska. Na zaparkování musel několik minut čekat.

„Další věc, která nás zarazila, byl sníh. Ve stínu ho byly ještě spousty. Navíc bylo teplo a voda z tajícího sněhu se valila přímo přes začátek naučné stezky,“ dodal. Podle něj byl problém vodou zaplavený úsek překonat.

Tak se ukázalo, že výhodu mají ženy a dívky, které vyrazily na jarní výlet v sandálech na boso. „Stačilo mi je jen vyzout a vodou jsem se přebrodila. Byla ale strašně studená. Doslova mi pak drkotaly zuby,“ pousmála se Jana Ohradilová z Mariánských Lázní.

„V lese mne pak ještě překvapilo, kolik tam leží sněhu. Na dvou místech byl dokonce na povalové cestě led,“ řekla.
Kladskou o víkendu navštívily stovky turistů. Stejně jako celý Slavkovský les. Zaparkovaná auta komplikovala průjezd okolo rezervace Tři Křížky.