Již potřetí pasuje chebská knihovna prvňáčky na čtenáře. Jejich prvotní zájem o knihy ale rok od roku klesá. Včera knihovnice přivítaly první 'várku'.
„Akci pořádáme už třetí rok, vždy na konci června, když už prvňáčci umějí číst,“ vysvětlila vedoucí dětské knihovny Eva Novotná. Letos děti přivítal Bob a Bobek. „Příští rok bychom rádi děti potěšili pejskem a kočičkou.“ Při prvním pasování se přihlásilo podle vedoucí docela dost školáků. „Teď jejich zájem trochu klesá. Ale někteří se přihlásí později. Když vidí, že si jejich spolužáci už půjčují knížky, je jim to totiž líto.“

Svou průkazku čtenáře si už vyzvedla třeba sedmiletá Barborka Josífková: „Už mám vyhlédnutou jednu knížku o koních, kterou bych si ráda půjčila,“ řekla.
Knížku o dinosaurech si při návštěvě knihovny prohlédl další z prvňáčků, Kuba Loužek. „Chtěl jsem se podívat jak dinosauři vypadali a jak byli velicí,“ vysvětlil.

Většina školáků byla z návštěvy knihovny nadšená. „Těším se, až sem budu moct přijít i příště,“ řekl Kája Bosák. „Teď jsem si vybral knížku o hokeji, protože ho mám rád. Ještě se asi podívám po nějaké knížce o fotbale,“ dodal.

Jediné, nad čím si vedoucí dětského oddělení Eva Novotná povzdychla je fakt, že se na pasování dětí chodí podívat málo rodičů.