Projekt na podporu nízkoprahových klubů spojený s rockovým koncertem dnes končí. Teprve po posledním vystoupení kapel Tři Sestry, Vypsaná Fixa a Wohnout se sečte výtěžek a rozdělí.

„30. října se koná v Ostravě poslední koncert a teprve pak budeme vědět, jaká částka nám připadne,“ uvedla Jana Kotounová, vedoucí chebského Útočiště o.p.s. provozujícího nízkoprahový klub pro děti do 15 let.

„Celková částka se musí vydělit počtem všech nízkoprahů, které se do projektu přihlásily, ale určitě o tom budu zájemce informovat,“ slíbila.
Výtěžek koncertu získají na provoz svých klubů občanské sdružení Český západ z Dobré Vody, Útočiště o.p.s. z Chebu, Kotec o.s. z Mariánských Lázní a Armáda spásy z Karlových Varů.

Nízkoprahové kluby jsou pro děti i dospívající zázemím, možností scházet se s vrstevníky, místem pro vlastní aktivity, například zkoušku kapely nebo zorganizování turnaje ve stolním fotbale.

Také jsou místem, kde mohou dospívající vyhledat radu a pomoc. Výraz nízkoprahový znamená dostupný, neodrazující od vstupu.
„Jsme rádi, že nás organizátoři na koncert pozvali. Je to pro nás dobrá příležitost, jak prezentovat náš Odpolední klub i naši další činnost,“ říká Eva Haunerová, mluvčí sdružení Český západ. Občanské sdružení Český západ působí v romské komunitě v Dobré Vodě u Toužimi.
Zde nabízí nebo zprostředkovává práci, pořádá vzdělávací a rekvalifikační programy, organizuje volnočasové aktivity pro děti i dospělé, zajišťuje individuální doučování dětí nebo poskytuje sociální služby.