Za záchranu a obnovu života kostela svatého Martina v Křivcích (asi 15 kilometrů od Kláštera Teplá) bojují nadšenci z občanského sdružení (o.s.) Martinus. Všech deset aktivních členů o. s. je z Chebska a Sokolovska.

„Pro pomoc této historické památce, která nás zaujala, jsme se rozhodli při návštěvách syna, který v Křivcích žije,“ svěřila se předsedkyně sdružení Martinus, Helena Bocková z Františkových Lázní. „Ale život není jen o práci, proto jsme v Křivcích také přichystali na sobotu 15. 11. od 13 hodin už třetí Martinské setkání. Na to jsou zvání rovněž všichni občané z našeho regionu. Máme začátek chladného zimního času a závěr hospodářského období dle našich předků, proto v rámci Martinských tradic oslavíme výsledky uplynulého roku husou, vínem a nově i roháči. To je lahodné tradiční pečivo.“ Milovníci ostřejších teplých nápojů se mohou těšit i na horkou medovinu a svařené víno. V programu akce nebude chybět soutěžní výstava prací školáků z Františkových Lázní a Bezdružic a rovněž vystoupení dětí z františkolázeňské umělecké školy a bezdružického dětského souboru Amálka.

„Na Martinském setkání v Křivcích jsem byl už loni a bylo to skvělé,“ neskrýval třiatřicetiletý Roman Šebek z Františkových Lázní. „Letos pojedu zase. Je tam skvělá atmosféra,“dodal.