Obyvatelé Chebu si budou muset zvyknout na dopravní změnu. Úprava souvisí se směrem jízdy – týká se především řidičů, kteří často parkují u chebského kostela svatého Mikuláše. Část ulice bude jednosměrná.

„Na základě doporučení dopravní a bezpečnostní komise dojde v nejbližší době ke zjednosměrnění provozu na Kostelním náměstí,“ informovala mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. Důvodem je především zlegalizování parkování před zmíněným kostelem. Leckdy se stávalo, že zde auta parkovala opačně. „Do části náměstí za kostelem bude nově možné vjet pouze od budovy základní školy. Za odbočkou na náměstí Krále Jiřího z Poděbrad budou pak umístěny dopravní značky Zákaz vjezdu všech vozidel,“ vysvětlila mluvčí úřadu.

Návštěvníkům města se usnadní orientace v dané lokalitě. „Několikrát jsem byl svědkem toho, že zde třeba Němci tápali,“ popisoval Jan Jelínek z Chebu. „Kvůli absenci značek netušili, kam mohou zajet.“

Ačkoliv cizincům nebude jízda po Kostelním náměstí přidělávat vrásky na čele, zmatení začínají být místní. „Celou dobu se zde jezdilo po směru hodinových ručiček – teď to má být naopak. Myslím, že si na upravení směru jízdy budou muset mnozí lidé zvykat,“ konstatoval Cheban Luboš Hájek. „Já osobně nebudu výjimkou.“

Nové dopravní značení, které ulici pro pořádek zjednosměrní, se na Kostelním náměstí objeví nejpozději v pondělí 2. února.