Ti, kdo s nostalgií vzpomínají na radosti, které si užívali při zápasech fotbalové ligy v Chebu, i ostatní fotbaloví fajnšmekři, si 30. listopadu od 16.30 hodin přijdou na své. Ve sportovní hale TJ Lokomotiva Cheb se totiž uskuteční zápas bývalých hráčů RH Cheb s fotbalovými internacionály. Mač se odehraje při příležitosti 60tých narozenin borce Zdeňka Koubka, který před lety rozdával radost právě v dresu chebské Hvězdy. Za pořádáním této velkolepé akce stojí Iveta Koubková (na snímku), která naši žádost o rozhovor neodmítla.

Kdy jste se rozhodla uspořádat tak velkou a zajímavou oslavu kulatin vašeho manžela, která jistě potěší nejen oslavence, ale i řadu milovníků fotbalu z Chebu i okolí? Jak dlouho jste tento projekt udržela před chotěm v utajení?
Myšlenka uspořádat takovou oslavu pro mého manžela vznikla, jak se říká jako blesk z čistého nebe. Dlouhou dobu jsem přemýšlela, čím mu udělat radost a stále nic. Až jednoho dne mě napadla tato možnost. Zkontaktovala jsem tedy generálního managera fotbalových Internacionálů pana Phillipa a začala zjišťovat, zda by k nám do Chebu přijeli a pokud ano, tak za jakých podmínek. Tím začal dlouhý kolotoč vyjednávání a spousta zařizování s něčím, s čím jsem dosud žádnou zkušenost neměla.

Ale stále více mě hnaly dopředu hlasy lidí, s kterými jsem se o chystané akci radila. Dost mne podpořili a dodali sílu, která byla hodně třeba. Před manželem se mi akci podařilo utajit do doby, než vyšel první článek u vás v Deníku. Po přečtení tohoto článku mi zavolal do práce a roztřeseným hlasem mi říkal, že se v novinách píše, že se k jeho narozeninám chystá taková akce. A v tu chvíli mu pravděpodobně došlo, že jsem strůjcem celé této slávy. Vzápětí mu byly jasné moje výlety na všechna možná jednání, která jsem musela podstoupit a neříci mu, kde, s kým a jak. Upřímně obdivuji jeho trpělivost, kdy jsem ho většinu času nechávala s naší malou dcerkou Kačenkou a bez jeho vědomí zařizovala, co bylo třeba. Nutno dodat, že péči zvládal a zvládá vzorově i v době, kdy jsem v zaměstnání. Takže pro mě to bylo období velkého shonu. Ale díky pomoci lidí, kterým není lhostejné to, jak fotbal v Chebu dopadl, se to dalo přežít. Navíc se mi čím dál tím víc dostávaly samé kladné ohlasy veřejnosti, která se na akci velice těší. Lidé chtějí zavzpomínat společně s hráči na staré dobré fotbalové časy. A hlavní důvod tohoto dárku pro manžela bylo to, že už se nikdy společně s ostatními hráči nesejdou!

Co je vlastně v pořádání takové akce nejtěžší?
Samozřejmě celá akce je závislá, ostatně jako každá, na financích. V první fázi jsem si musela promyslet, kterou ze zdejších firem oslovit, zda by mi s akcí pomohla. Zkontaktovala jsem tedy pana Petra Mirovského, kterého jsem do této doby neznala. Domluvili jsme si schůzku, kde jsme dávali dohromady jména hráčů bývalé RH Cheb a přemýšleli, které firmy oslovit. Řada jmen hráčů byla pro mě celkem neznámá a manžela jsem se na nikoho z nich zeptat nemohla, neboť by určitě něco začal tušit ještě dříve, než moje jednání pokročila a začalo být zřejmé, že se snad podaří akci dotáhnout až do konce.

Kdo vám nejvíce pomáhal, nebo ještě pomáhá?
Tuto velkolepou akci bych samozřejmě tedy, jak už jsem uvedla, nebyla schopna dát dohromady bez prima lidí, kteří mi velmi pomohli. V první řadě bych velice ráda poděkovala majiteli hradu Vildštejn ve Skalné a jeho paní, díky kterým jsem došla až na samý konec a kteří mě svou pomocí dojali až k slzám.Velice si vážím a děkuji též ostatním, kteří vypomohli, konkrétně společnosti AUTO Brožovský, jejíž majitelům ani nebyl divný vysoký účet na služebním mobilním telefonu, bez kterého bych se neobešla, ČS Suchopár, jejíž majitel je též velký fotbalový fanoušek, společnostem Bohemia Lignum, MIDOS, Tercom, Zlatnictví a hodinářství Altmann v Chebu. Další velký dík patří též firmě Intersport zde v Chebu, která věnovala do tomboly 20 fotbalových míčů a tak se diváci mohou též těšit, že v případě štěstí budou z haly odcházet s krásnými balóny podepsanými zúčastněnými hráči. Další firmou, které patří dík, je Drogerie Koubek a v neposlední řadě bych ráda poděkovala všem, kteří mi pomohli s medializací celé akce. To jsou Chebský deník, rádio Egrensis, reklamní agentura K2 pana Krutiny i týdeník Žurnál..

Upřesníte, na jaká jména se fotbaloví fajnšmekři mohou těšit? Dělala nějaká hvězda minulosti příliš velké okolky?
Pevně věřím, že budou fanoušci spokojeni. K jejich potěšení by měla přispět jména, která je provázela na stadionu TJ Lokomotivy Cheb při utkáních, která tu RH Cheb sehrála. K těmto jménům patří například Luboš Pokluda, Jarda Šilhavý, Míra Siva, Milan Lindenthal, Milan Svojtka, Pepa Wunsch, Jiří Krbeček, Víťa Lavička, Petr Baumann a v neposlední řadě také Zdeněk Koubek.

Ze strany Internacionálů jistě přilákají jména František Veselý starší, František Štambacher, Petr Rada, Petr Herda, Vladimír Hruška, Ivan Čabala a další.
Musím říci, že mě velice těšil zájem všech hráčů, kteří ani na chvilku nezapochybovali nad tím, zda přijedou. Navíc i oni byli mými velkými pomocníky i přesto, že jsem žádného z nich doposud neměla tu čest poznat a tak i před samotnou akcí musím vzít s sebou někoho z pamětníků, aby mi chlapy pomohl v davu rozpoznat.
Teď už zbývá jen držet palečky, aby se všem akce líbila, aby odcházeli z haly spokojeni a dojati stejně tak, jako je a ještě jistě bude můj manžel a nejen on.

Ještě jednou moc děkuji všem, kteří mi byli po celou dobu velkou oporou!

Cheb se může těšit například na Luboše Pokludu, Jardu Šilhavého, Míru Sivu, Milana Lindenthala, Milana Svojtku, Pepu Wunsche Jiřího Krbečka, Víťu Lavičku, Petra Baumanna a v neposlední řadě také Zdeňka Koubka.
Ze strany Internacionálů jistě potěší jména, František Veselý starší, František Štambacher, Petr Rada, Petr Herda, Vladimír Hruška, Ivan Čabala a další..